Görögország 2012-ben további 27 milliárd, 2013-ban pedig 32 milliárd eurós külső segítséghez juthat, és az erről szóló megállapodás már júniusban megszülethet - írta a Dow Jones. Az Európai Unió pénzügyminiszterei a jövő hét elején esedékes tanácskozásukon egyeztetnek arról, hogy kibővítsék-e a jelenlegi görög csomagot, vagy új hitelt kapjon az ország - fűzte hozzá.
A kormánytisztviselő a hírügynökségnek azt mondta, hogy már múlt pénteken, az euróövezeti pénzügyminiszterek szűk körű luxembourgi találkozóján szóba került az új görög segély, de végleges döntés a kérdésben csak júniusban várható, miután kiderült, hogy biztosított-e az ország finanszírozása.
A Reutersnek ugyanakkor egy neve elhallgatását kérő pénzügyminisztériumi tisztviselő azt mondta: nem helytállóak azok az értesülések, amelyek szerint Görögország egy új mentőcsomagról tárgyalna.
Délelőtt 11 óráig nem volt sem hivatalos cáfolat, sem megerősítés egy esetleges újabb görög csomagról.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF), az Európai Unió (EU) és az Európai Központi Bank (EKB) tavaly májusban hagyott jóvá egy közös, 110 milliárd eurós hitelkeretet a pénzügyi összeomlás szélére került Görögország számára, egyebek mellett megszorítások és adóemelések fejében.
A görög pénzügyminisztérium bejelentette, hogy kedden megérkezett Athénba az IMF-EU-EKB küldöttsége a következő - immár ötödik - hitelrészlet lehívásához szükséges felülvizsgálatra.
A nemzetközi segélycsomag újabb hitelekkel történő kiváltását elutasította Maria Fekter, az osztrák pénzügyminiszter. "Ez nem vezetne sehova, nem lenne a reformok irányába ható nyomás" - mondta.
Nehézségek esetén a határidőket némileg meg lehet hosszabbítani, vagy megvizsgálni a kamatokat - tette hozzá.
Görögországnak az eurózónából való esetleges kilépését "meglehetősen értelmetlen dolognak" tartaná a miniszter.
Ewald Nowotny az Osztrák Nemzeti Bank (ÖNB) elnöke egy kedd reggeli interjúban ellenezte a görög hitel csökkentését. Csak azután lehet a program "esetleges kiigazítását fontolóra venni", ha tisztán lehet látni a görög gazdasági helyzetet.
MTI