A Bamosz tagjainak a becslések szerint mintegy 3100 milliárd forintnyi értékből 2800-2900 milliárdnyit kell eljuttatnunk az államhoz, tehát alig tízszázaléknyi marad. Így a tagok által kezelt, 9500 milliárd forintra tehető összvagyon 6500 milliárd forint környékére, 30-32 százalékkal csökken, ami súlyos érvágás az iparágnak. Ezzel a 2005-2006-os szintre esik vissza a kezelt vagyon értéke.
Az alapkezelő társaságok bevétele ennél a 30-32 százaléknál biztosan kevésbé esik vissza, mert az alapkezelési üzletágnál lényegesen magasabb díjakat alkalmaznak a cégek, mint a nyugdíjpénztáraknál, de mindez így is rosszul érinti a szektort. A Bamosz is szigorított, takarékos költségvetést fogadott el erre az évre.
A Bamosz-tagok közül senki sem szándékozik felszámolni, vagy más országba vinni a tevékenységét. Pedig van néhány társaság, amelyeket a fejlemények súlyosabban érintenek, és bevételeik több mint 50 százalékát is elveszíthetik. Néhány zártkörű, kifejezetten pénztárak számára létrehozott befektetési alap viszont elképzelhető, hogy megszűnik - mondta.
MTI