A 29 biztosító társaságból 15-nek volt kevesebb a díjbevétele most, mint a múlt év első negyedében.
A nem életbiztosításokból származó díjbevétel csak minimálisan, míg az életbiztosításoké drasztikusan csökkent, igaz ez utóbbiban nem szerepelnek a CIG Pannónia Életbiztosító számai, mivel annak a tőzsdei közzétételhez kell igazodnia.
A nem életbiztosítási díjbevétel 2008 első negyedévétől gyakorlatilag 127 milliárd forinton stagnált. Ez csökkent most 124 milliárdra. Az életbiztosításokból származóké viszont 128 és 93 milliárd között ingadozott ebben az időszakban, tavaly 118, idén 105 milliárd forintot tett ki az első negyedévben.
A MABISZ közleménye idézi a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) megállapítását: Magyarországon az életbiztosítások egyharmada hagyományos, vegyes életbiztosítás, míg közel kétharmad a befektetési egységhez kötött (unit linked) biztosítás. Nyugat-Európában az arány éppen fordított. Miután a befektetési jellegű életbiztosítások állománya - a befektetési lehetőségekkel - gyorsan változik, nem véletlen az ebből származó díjbevétel rapszodikus mivolta.
A nem életbiztosítások közül a legnagyobb veszteség az autóbiztosításoknál regisztrálható. A kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (kgfb) 1,5 milliárd, míg a casco-é 3,4 milliárd forinttal csökkent egy év alatt.
A legnagyobb biztosító, az Allianz díjbevétele 16 százalékkal 52,3 milliárd forintra csökkent. A második helyen álló Generali Providencia 5 százalékos csökkenés mellett 34,3 milliárd forint díjbevételt ért el. A harmadik helyen álló Groupama Garancianál 6 százalék csökkenéssel 22,5 milliárd volt a díjbevétel az első negyedév végén.
MTI