Februárban további 18,8 milliárd forint maradt a zsebünkben az alacsony üzemanyagárak miatt, ha az októberi, tehát az árzuhanás előtti állapothoz képest viszonyítunk. A novemberi, a decemberi és a januári pénzekkel együtt, már 58,9 milliárd forintra duzzadt nyereségünk.
Persze ez az összeg nem csak a lakosságnál csapódik le, hanem a vállalati és kormányzati szférában is, de ennek a töredéke is elég ahhoz, hogy például megdobja a kiskereskedelmi forgalmat. Bár februári adatokat még nem közölt a KSH, a januári forgalom, mind az élelmiszer, mind pedig a nem élelmiszer termékek esetében a korábbinál nagyobb mértékű éves bázisú növekedést mutatott. Különösen utóbbi, amely januárban 10,1 százalékkal nőtt, és így az elmúlt évek legjobb adatát produkálta.
Eközben persze az üzemanyag-forgalom is nőtt, illetve más piaci folyamatok is munkálkodtak, de ezek csak kis mértékben módosíthatják a fent kalkulált számokat. Az elmúlt több mint 3 év árainak alakulásából látható ugyanis, hogy a mostani olajáreséshez képest egész kiegyensúlyozottak voltak a számok.
Hogy a március hogy alakul, még nem tudjuk, bár az eddigiek alapján csökkenni fog a megspórolt összeg, hiszen márciusban is többször emelt az árakon a Mol, mint csökkentett.
mfor.hu