Az átfogó hangulatindex 110,4 pontra csökkent áprilisban a márciusi 111,1 pontról. Az index februárban 111,3 pontot ért el, a legmagasabbat az 1991-es német újraegyesítés óta. Az index kilenc havi folyamatos emelkedés után márciusban kezdett csökkenni.
Az aktuális helyzet megítélésének mutatója 116,3 pontra javult a márciusi 115,8 pontról. Januárban 112,9 pont, februárban pedig 114,8 pont volt az index értéke.
Az üzleti kilátások megítélését mérő index áprilisban 104,7 pontra csökkent a márciusi 106,5 pontról. Januárban és februárban az index 107,8 ponton állt.
A feldolgozóipari átfogó hangulatindex kissé romlott, de így is nagyon jó értéket mutat. Áprilisban a januárival megegyezős 19,9 pontra csúszott vissza a márciusi 21,4 pontról és a februári 21,8 pontról.
A feldolgozóipari vállalatok jobban meg vannak elégedve jelenlegi helyzetükkel, mint kilátásaikkal. Az exportőr vállalatok azonban optimistábbak üzleti kilátásaikat illetően is. A vállalatok az év elejére jellemző szintnél jobban kihasználják rendelkezésre álló termelési kapacitásukat, a kapacitáskihasználtság mutatója ezért a hosszú távú gördülő átlag fölé emelkedett. Munkaerő felvételi terveiket kissé visszafogták a vállalatok áprilisban a márciusihoz képest.
A kis- és nagykereskedelmi átfogó index csökkent. Mindkét ágazatban rosszabbul ítélik meg a jelenlegi helyzetet és a kilátásokat is, mint a múlt hónapban.
Az építőipari szektorban még mindig negatív az átfogó hangulatindex, de lényegesen javult az előző hónaphoz képest. A szektor vállalatai áprilisban jobban meg voltak elégedve aktuális helyzetükkel mint az előző hónapban, de kilátásaikat illetően már kevésbé bizonyultak bizakodónak. Áprilisban -5,7 pontra javult az index a márciusi -7,2 pontról. Januárban -6,0 ponton, februárban -3,6 ponton állt az index.
A müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézete (ifo Institut für Wirtschaftsforschung e.V. an der Universität München) havonta mintegy hétezer ipari, nagy- és kiskereskedelmi és építőipari vállalkozástól gyűjti be a következő hat hónapra vonatkozó várakozásokat, valamint az aktuális üzleti helyzet megítélésére vonatkozó véleményüket. Az index többéves tapasztalat alapján pontos képet vázol fel a német gazdasági helyzet alakulásáról.
MTI