A napilap Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériuma parlamenti államtitkárának Szakács László szocialista országgyűlési képviselő kérdésére adott írásbeli válasza alapján azt közölte: a 6209 háziorvosból 3780-nak van háziorvostani, 1496-nak pedig csecsemő- és gyermekgyógyászati szakvizsgája.
A legfrissebb adatok szerint jelenleg 287 tartósan, vagyis több mint fél éve be nem töltött háziorvosi körzet van az országban.
Bárdos Judit, a Semmelweis Egyetem oktató orvosa a lapnak azt mondta, ahhoz, hogy valaki háziorvosi praxisban, önállóan láthasson el betegeket, a háziorvosi részvizsgának elengedhetetlennek kell lennie.
Annál az 1496 orvosnál, akik gyermekgyógyászai szakvizsgával rendelkeznek, jóval többen látnak el gyerekeket is, mert kényszerűségből egyre több a vegyes praxis, amikor felnőtteket és gyerekeket is ellátnak.
Helyreigazítást kért az EMMI
A szerkesztőségünkhöz eljuttatott közlemény szerint téves a Magyar Nemzet által közölt, háziorvosi szakvizsgákat nélkülöző orvosok száma.
"Rétvári Bence parlamenti válaszában az szerepelt, hogy „165 fő nem rendelkezik háziorvostani szakvizsgával, mert koránál fogva nem kellett szakvizsgát tennie”. Minden más, különböző adatokból a Magyar Nemzet által összeszedett adat nem képezi részét Államtitkár úr parlamenti válaszának, ezért helyreigazítást kérünk a lehető leghamarabbi határidővel. Tájékoztatásul közöljük, hogy a „több mint 900 fő” és 165 fő közötti különbség azt a háziorvosi létszámot takarja, akiknek van szakvizsgája, csak nem háziorvosi vagy gyermekgyógyászi. Ők a 4/2000 EüM rendelet szerint így is praktizálhatnak."
MTI