"Évente 600 milliárd forintra teszik azt a kárt, ami a közlekedési balesetek miatt éri Magyarországot" - mondta Óberling József rendőr ezredes, a Magyar Biztosítók Szövetségének (MABISZ) mai tájékoztatóján, a Biztonság Hete rendezvény apropóján.
A kár lehet anyagi, vagy a mentéssel összefüggő, de a szakemberek számszerűsítik a felépüléssel, illetve elhalálozással kieső munkavégzés miatt keletkező gazdasági károkat is ebben a mutatóban.
Ezt követően Pandurics Anett, a MABISZ elnöke vette át a szót. Arra hívta fel a figyelmet, hogy a biztosítási piac válságállónak bizonyult, ugyanakkor az utasbiztosítások piaca - a járvány miatt - 80 százalékkal esett. Nem sok jót ígér az amúgy legerősebb időszaknak számító harmadik negyedév első két hónapja sem, mivel a járvány miatt kevesebben utaztak, mint korábban. A kifizetések alakulását pedig a viharkárok határozzák meg idén: az elnök szerint öt éve nem volt ennyire viharos évünk.
Megkérdeztük Pandurics Anettől, hogy a járvány miatt újraértelmezett munkavégzés (home office), továbbá a visszafogottabb hétköznapi aktivitások (kevesebb utazás, a közösségi helyek korlátozottabb látogatása) milyen változásokat indukálnak a biztosítási termékeknél.
A MABISZ elnöke lapunknak így válaszolt:
"Több biztosító is igyekezett alkalmazkodni az új helyzethez a termékeknél. Fontos változás például, hogy több időt töltenek otthon az emberek a járvány idején, ami csökkenti a betörések esélyeit".
Ezt például a lakásbiztosítási termékek esetében figyelembe veszik a biztosítók. De a kapcsolattartás módja is változott, több az online ügyfélfogadás.