Magyarország a háztartások GDP-arányos bruttó vagyonát tekintve az európai országok középső és alsó harmadának a határán helyezkedik el, ugyanakkor a háztartások tartozásai a legkisebbek között vannak Európában. Ez is szerepel az MNB A háztartások pénzügyi adatai című elemző tanulmányában, amely az európai országok háztartási szektorának vagyoni helyzetét hasonlítja össze a háztartási vagyonfelmérések alapján.
Eszerint például a kelet-európai országokban a lakosság GDP-arányos vagyona jellemzően kisebb (160-350 százalék), mint a nyugat-európai országokban (400-700 százalék), ugyanakkor nagyobb a saját tulajdonú lakásban lakó háztartások aránya (90 százalék körüli). A saját ingatlan a legfontosabb vagyontárgy ezekben az országokban, mégsem mutatkozik ez meg a háztartási szektor vagyonának nagyságában és a reáleszközök magas arányában, hiszen az ingatlanok értéke nemzetközi összevetésben alacsony. Viszont a saját lakás, az ingatlantulajdon elterjedtsége hozzájárul a vagyoni különbségek alacsony szintjéhez az országon belül.
A vagyonfelmérések segítségével az országok közötti összehasonlítás mélyebb szinten valósulhat meg, illetve a különféle háztartási csoportok, rétegek szintjén vizsgálható a vagyon eloszlása az országon belül. Magyarországon a háztartások legnagyobb vagyonú 10 százaléka a szektor vagyonának 51 százalékát birtokolta 2020 végén. Ehhez a réteghez tartozott a szektor pénzügyi eszközeinek mintegy kétharmada, a reáleszközeinek közel 36 százaléka.