4p
-

Nincs jobb a visszatérő vendégnél: még 3 évig egy hévízi luxusszállodában pihenhetnek kedvezményes áron az NMHH dolgozói. A hotelt pedig állami félmilliárdból újíthatják fel.

Ha minden jól megy, akkor a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) munkatársai hamarosan vissza nem térítendő állami félmilliárdból felújított, magántulajdonban lévő hévízi luxusszállodában pihenhetik ki a fáradalmaikat. A médiahatóság honlapjára feltett üvegzsebszerződésekből ugyanis kiderül, hogy a 2020-2023-as időszakra ismét a négycsillagos, superior kategóriájú Hotel Carbonával kötöttek szerződést 197 millió forintért.

A hévízi szálloda tulajdonosa pedig nemcsak a médiahatóság dolgozóinak örülhet, hanem annak is, hogy sikeresen pályáztak a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) által kiírt Kisfaludy-tenderen. Így 537 millió forint vissza nem térítendő állami támogatás segítségével újíthatják fel a 260 szobás hotelt, amely a fürdőváros központjában, egy 4,6 hektáros, arborétumszerű parkban helyezkedik el. 

Legnagyobb erősségünk a komplexitás: szállodánkban egy helyen minden megtalálható, ami egy tartalmas, egészségre nevelő, ugyanakkor pihentető és kényeztető szállodai tartózkodáshoz kell - olvasható a koronavírus-járvány után, június 26-án újra kinyitott szálloda honlapján.

A Hotel Carbona tulajdonosa pedig nem akárki: a Buda Invest Kft.-n keresztül a Pocsai-família, amelynek feje, Pocsai Alex a kormányközeli HírTV egyik alapítója. Igazgatósági tag még az ingatlanbefektető-ügyvéd Bálintfy Gábor, valamint a kisebbségi tulajdonos Csóti György volt MDF-es és fideszes országgyűlési képviselő, korábbi zágrábi nagykövet is tag. A fő tulajdonosok azonban Pocsai Alex lányai. Pocsai és Bálintfy között rokoni kapcsolat is van, hiszen Pocsai feleségét Bálintfy Eszternek hívják.

Nem először esik a választása a médiahatóságnak a hévízi szállodára. Az első szerződést még az első Orbán-kormány idején, 2000 márciusában kötötte az NMHH elődje, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) a hotellel, de akkor még 35 millió forintba került egy év. Azóta drágább lett, mivel a 2017-2020-as időszakra megkötött 197 millió forintos szerződés egy évre lebontva 65,6 millió forintot jelent. A következő 3 évre viszont nem kell többet fizetni, maradt a 197 millió forint, pedig a Balatonnál idén nyáron is volt pár százalékos áremelés más szállodákban.

Az NMHH a Magyar Nemzet korábbi cikkében azzal indokolta a hévízi luxusszállodát, hogy nincs saját üdülője, így ez olcsóbb megoldás volt, mint fenntartani egy ingatlant. Emellett a hévízi luxusszálloda adta a legolcsóbb ajánlatot. Közbeszerzés nyomát idén sem találtuk, így vélhetően idén is a Hotel Carbona adta a legjobb ajánlatot. Az üdülési lehetőségek odaítéléséről pedig szociális bizottság döntött a hatóságnál. A teljes költség egy részét a dolgozók fizetik meg.

Azt nem tudni, hogy Karas Mónika, az NMHH elnöke hol nyaral, de az biztos, hogy javult az anyagi helyzete, hiszen tavaly nyáron döntött arról a parlament, hogy a médiahatóság vezetőjének fizetése 1,3 millió forintról négymillió forintra nő. Bőven van pénz tehát az NMHH-nál, amelynek célja a következő:

Az infokommunikációs szektorban egy olyan megbízható, kiszámítható és zavartalan piaci környezetet tartson fenn Magyarországon, amely mind a szolgáltatók, mind a felhasználók számára biztosítja a kielégítő működés feltételeit - olvasható az NMHH oldalán.

Ehhez pedig új mérőlabor és szerverközpont is szükséges: nettó 15,9 milliárd forintért épülhet meg a hatóság új központja a 13. kerületi Visegrádi utcában. A beruházásra három cég adott be ajánlatot, amelyek közül a Grabarics Kft. nyerte a tendert. Ők építhetik például a szántódi BalaLand ötcsillagos hotelt és az ötcsillagos Grand Hotel Tokaj exkluzív szállodát is, amelyek a hévízi hotelhez hasonlóan szintén kaptak vissza nem térítendő állami milliárdokat az MTÜ által koordinált Kisfaludy-pályázatokból.

A Grabarics pedig nagyon közel van mostanában a NER keménymaghoz: székhelyük megegyezik a Balaland és a Grand Hotel Tokaj hoteleket állami milliárdokból velük építettő Dreamland Holding csoportéval. A holding részvényeinek 75 százalékát pedig a napokba vásásrolta fel az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt., amely Tiborcz István és Mészáros Lőrinc volt cége.

Nem teljesen bevett szokás, hogy állami dolgozók kedvezményes áron luxusban pihenhetnek. A Magyar Posta például eladja az üdülőit, hogy legyen miből kifizetni a béreket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!