Hatalmasat kaszált 2020-ban a Covid-teszteken a Steriflow Kft., hamarosan azonban nyomuk sem marad, a cég jól ismert tulajdonosai ugyanis a jogutód nélküli megszűnés mellett döntöttek - derül ki nyilvános adatbázisokból. Egészen pontosan január 1-jén indult el az egyszerűsített végelszámolás. Ennek lényege, hogy az eljárást a végelszámolás kezdő időpontjától számított 150 napon belül be kell tudni fejezni. Végelszámolót nem kell választani, a feladatokat a cég vezető tisztségviselője, tisztségviselői látják el. Ebből következik, hogy a vezető tisztségviselő által adott meghatalmazások a végelszámolás alatt is érvényesek. Az egyszerűsített végelszámolás megindítását nem kell a cégbírósághoz bejelenteni, sem a Cégközlönyben közzétenni. Tehát gyakorlatilag házon belül szépen lerendezik az ügyet.
A hvg.hu 2021 nyarán írta meg, hogy a Pintér Sándor belügyminiszter irányítása alatt álló Országos Kórházi Főigazgatóság megrendelte, Pintér korábbi beosztottja és üzleti partnere, Tasnádi László pedig leszállította azokat az antigéngyorsteszteket, amelyek 2020-ban 1,788 milliárd forint bevételt hoztak a Steriflow Kft.-nek.
A Steriflow 2020-ban egy thaimasszázs-szolgáltatóból vált egészségügyi termékek beszállítójává. A cég mérlegbeszámolójából az is egyértelműen kiderült a lap cikke szerint, hogy miközben a Steriflow
879 millió forintért szerezte be a teszteket, az ezekből származó bevétele éppen ennek a duplája volt.
A 810 millió forint osztalékot már akkor fizették ki a tulajdonosoknak, amikor a kft. üzletrészeinek több mint harmada – céges áttételeken keresztül – Tasnádié volt.
Azt pedig az Átlátszó írta meg tavaly novemberben, hogy a Steriflow (korábbi nevén Rayrai Kft.) egyike azoknak a vállalkozásoknak, amelyeknél a kormány a koronavírus-járványra hivatkozva közbeszerzés nélkül költött közpénzt. A céggel az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) szerződött 2020-ban. A Rayrai Szolgáltató Kft.-vel az állami egészségügyi ellátó 2020. november 24-én írta alá az 500 ezer darab, BIOCREDIT márkájú antigén gyorsteszt szállításáról szóló szerződést.
A cég ügyvezetője 2020. november 16-tól Kupper András – vagyis 8 nappal az ÁEEK-szerződés előtt lett ő a cégvezető. Kupper aztán 2021. április 27-től másokkal együtt cégtulajdonos is lett a Rayrai Kft.-ben. Ekkor, már 2021. január közepe óta a Q-Tron Zrt. volt a Rayrai többségi tulajdonosa. A Q-Tron egyik tulajdonosa 2020-ban Tasnádi László volt belügyi államtitkár és ügynök volt, majd a cég a BLK Kft.-é lett, ami szintén Tasnádié. Kupper András pedig egy korábbi fideszes politikus, 2006-2014 között országgyűlési képviselő is volt.
Mára már mindennapossá vált, hogy a környezetünk minden eleme ki van téve a vírusok, baktériumok és egyéb kórokozók állította veszélynek. Ezt a harcot kizárólag alapos felkészüléssel, odafigyeléssel és megfelelő eszközökkel tudjuk megvívni
- olvasható a Steriflow oldalán.
A hatalmas kaszálás óta nem ment jól a cégnek: tavaly már csak 459 ezer forint bevételük volt, amiből 2,6 millió forint veszteség lett, a saját tőke pedig mínusz 20 millió forintra süllyedt.
Persze nem csak a Covid-tesztes cégek kiradírozása folyik, hanem a lélegeztetőgép-beszerzéseken milliárdokat szakító cégeké is. Lapunk írta meg, hogy noha több társaság volt a külügyi tárca partnere a beszerzésben, mégis a legnagyobb figyelmet a tisztán magyar tulajdonú cég kapta, a Fourcardinal Kft., amely közel 17 milliárd forintot kapott a magyar államtól. Korábban ez a cég működtette az egyiptomi kereskedőházat és közel állt Orbán Viktor nemzetközi főtanácsadójához, Rahói Zsuzsannához. A jogutód nélküli megszűnés mellett 2021 szeptemberében döntöttek.