3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A csütörtöki az orosz-ukrán háború 540. napja volt. Esti hírösszefoglaló. 

  • Vlagyimir Putyin nem próbálja arra kényszeríteni Fehéroroszországot, hogy szálljon be a háborúba – jelentette ki Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök. Hozzátette, ameddig Ukrajna nem lépi át a fehérorosz határokat, nem fognak lépni, viszont Oroszországot, mint szövetségesüket, mindig támogatni fogják.

Putyin nem kényszerít - Lukasenka szerint. Fotó: Depositphotos
Putyin nem kényszerít - Lukasenka szerint. Fotó: Depositphotos

  • Jól haladnak Oroszország dróngyártási tervei. A sajtóba kiszivárgott dokumentumok szerint Moszkva az iráni Sahed-136 drón saját gyártású változatán dolgozik – ezek olyan fegyverek, amelyek akár több mint 1600 kilométerről képesek eltalálni célpontokat.
     
  • Rendkívüli engedélyt kapott három orosz utasszállító, hogy a viharok elkerülése végett rövid időre berepülhessen a finn és az észt légtérbe - közölték csütörtökön finn és észt tisztségviselők. Orosz és fehérorosz repülőgépek a finn légteret csak vészhelyzet esetén használhatják, ilyen esetnek számít egy veszélyes időjárási helyzet elkerülése is. Az észt közszolgálati rádió mindössze annyit közölt, hogy Tallinn engedélyezte a kitérő manővert a gépeknek. A Roszaviacija orosz légügyi hatóság közleményben mondott köszönetet a segítségért az uniós országoknak.
     
  • A brit védelmi minisztérium három szerződést írt alá 115 millió dollár értékben, amelyek lehetővé teszik légvédelmi felszerelések küldését Ukrajnába. A tárca három közül a legnagyobb, 56 millió font (71,4 millió dollár) értékű szerződését a norvég Kongsberg védelmi vállalattal kötötte. Ez a dokumentum rendelkezik olyan drónellenes rendszerekről, amelyeket Ukrajna használhat az orosz drónok azonosítására, nyomon követésére, megzavarására, valamint megsemmisítésére.
     
  • A házigazda India nem hívta meg Ukrajnát a világ húsz legnagyobb fejlett és feltörekvő gazdaságát tömörítő csoport (G20) szeptemberi csúcstalálkozójára. Az indiai külügyminiszter indoklása szerint a G20 csoport a fejlődésről és a gazdasági növekedésről szól, nem pedig globális biztonsági kérdésekről.
     
  • Az Egyesült Államok szankciókat vezetett be újabb négy orosz személy ellen, őket azzal vádolják, hogy közük volt a 2020-ban bebörtönzött orosz ellenzéki vezető, Alekszej Navalnij megmérgezéséhez. Az amerikai pénzügyminisztérium közleményében közölte, hogy a szankciókkal sújtott négy személy az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálathoz (FSZB) köthető.

(The Guardian, MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!