3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az angliai  közegészségügyi szolgálat (PHE) pénteken ismertetett adatai szerint tízezernél több idős ember életét mentették meg eddig a koronavírus ellen beadott oltások Angliában.

A PHE az oltások hatékonyságát vizsgáló, átfogó kutatásról közzétett részletes jelentésében közölte: a nagy-britanniai oltási kampány december 8-i kezdete és március vége között több mint 15 millió adag vakcinát adtak be a 60 évesnél idősebb angliai lakosoknak. Ebből 13 millió volt az első, kétmillió a második oltási dózis ebben a korosztályban.

A PHE szakértői az e korcsoportokban bekövetkezett halálesetek számát hasonlították össze azzal a halálozási számmal, amely a modellszámítások alapján ugyanezekben a korcsoportokban az oltások nélkül várható lett volna a vizsgált időszakban.

A vizsgálatot végző stáb 31 napot hagyott az oltások beadása után arra, hogy a kutatásba bevont lakossági csoportokban kialakuljon a vakcinára adott immunválasz, és ennek alapján számította ki, hogy az oltásoknak milyen hatásuk van a halálozásra. A PHE arra az eredményre jutott, hogy december eleje és március vége között a 80 éven felüli lakosságon belül 9100, a 70-79 éves korosztályban 1200, a 60-69 év közötti korcsoportban száz, vagyis a teljes vizsgált népesség körében 10 400 halálesetet sikerült megelőzni a koronavírus elleni oltással.

Az angliai közegészségügyi szolgálat pénteki beszámolója szerint a vizsgálat során a szakértők valós, tapasztalati tényekre alapuló adatokat vettek figyelembe annak kiszámításhoz, hogy a kutatásba bevont népességi csoportban hány halálesetet okozott volna a koronavírus-fertőződés következtében kialakuló Covid-19 betegség oltás nélkül.

Az elemzés az oltások közvetlen hatásait veszi figyelembe, vagyis azt, hogy a vakcinák milyen hatékonysággal akadályozzák meg a Covid-19 kialakulását és a betegség okozta halálozást. Egyre több bizonyíték vall ugyanakkor arra, hogy a koronavírus elleni oltóanyagok a fertőzés továbbadását is akadályozzák, így valószínű, hogy a nagy-britanniai oltási program a vizsgálat során kimutatottnál is több halálesetet akadályozott meg - áll a PHE pénteki vizsgálati jelentésében.

A brit egészségügyi minisztérium legutóbbi adatai szerint a koronavírus elleni oltás első dózisát csaknem 32 millióan, a második adagot több mint 6 millióan kapták meg a nagy-britanniai oltási kampány kezdete óta. Nagy-Britanniában jelenleg az Oxford/AstraZeneca-vakcinát, a Moderna oltóanyagát és a Pfizer/BioNTech-oltást használják. A brit kormány célkitűzése az, hogy július végéig a teljes brit felnőtt lakosság - hozzávetőleg 52,7 millió ember - megkapja az oltás első dózisát.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!