Délután a Hősök terén és az Andrássy úton gyülekezett a tömeg, majd több csoportban a belvároson át a Kossuth térre vonult. A menetben rengeteg kormányellenes plakát, tibeti, magyar és EU-s zászló tűnt fel.
A Kossuth téren felszólaló civilek a bérlakástörvény-tervezet visszavonását és a lakhatási válság megoldására több szabadságot követeltek az önkormányzatoknak.
Beszédet mondott Baranyi Krisztina, a Diákvárosért és a Fudan Egyetem ellen küzdő ferencvárosi polgármester, aki a kormánypárti szavazóknak üzent: elfogadhatatlan, hogy az Orbán-kormány eladósítja az országot nem csak a kínai egyetemmel, hanem a Budapest-Belgrád vasúttal és Paks 2-vel.
Felszólalt több civil aktivista, egyetemi szakszervezeti vezető és Jámbor András, a Mérce volt főszerkesztője, a rendezvény főszervezője. Az esti szónok Karácsony Gergely főpolgármester volt. Felidézte a napra pontosan 32 éve történt Tienanmen téri civil ellenállást és nagyon keményen, határozottan kiállt a Diákváros mellett.
"A Fudan-ügy a Fidesz végső és teljes öngyilkossága" - mondta.
Politikai hisztériakeltésnek nevezte a kínai Fudan Egyetem budapesti kampuszának létrehozása elleni tüntetést az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára, szerinte alaptalan pletykák és sajtóinformációk miatt tiltakoznak a szervezők. Schanda Tamás budapesti sajtótájékoztatóján közölte: a tiltakozásnak azért nincs értelme, mert még csak a tervezésnél tart a folyamat. Sem a költségekről, sem a megvalósításról nincs döntés, csak 2022 második felében (a választások után - a szerk.) várható, elfogadott tervek birtokában - tette hozzá.