A bíró kérdéseire nem válaszolt, hosszú monológban fejtette ki, hogyan változtak a személyi körülményei: nem tudja felvenni egyetemi docensi fizetését és végrehajtói fizetése sincs, így kénytelen a megtakarításaiból élni. Schadl, aki a vád szerint több mint kilencszázmillió forintnyi kenőpénzt kapott azoktól, akiket végrehajtói pozícióba segített, tagadta bűnösségét.
Azt sem ismerte el, hogy Völner Pálnak pénzt adott volna át. Mint mondta: a volt államtitkárral csak közös érdeklődési körük miatt találkoztak, neki pedig a végrehajtói kar elnökeként nem is volt valós hatalma.
Állítása szerint inkább csak protokolláris feladata volt, és a valódi hatalom a hivatalvezető kezében összpontosult. Schadl szerint nála volt "pénz, paripa, fegyver", és elnökként nem volt köze a végrehajtók kinevezéséhez - írja a 24.hu.
Maga Schadl György és Völner Pál volt igazságügyi miniszterhelyettes és államtitkár is ártatlannak vallotta magát egy korábbi alkalommal, azonban a 22 egyéb vádlottból 10 már korábban beismerte a bűnösségét, ez pedig nem segíti az ügyüket. Hatan közülük végrehajtók voltak.