A tapasztalatokról a főosztályvezető elmondta: átlagban a beadott pályázatok 30 százalékát formai okok miatt visszaadják, és magas a hiányosan beérkező anyagok aránya is. A hivatal adatai szerint november 8-ig 12.668 pályázat döntés-előkészítése kezdődött el, ezekben több mint 713 milliárd forint támogatást igényelnek.
A beérkezett pályázatok közül 3.064 esetében született támogatási döntés több mint 113 milliárd forint értékben. Ebből 270 pályázat esetében megkötötték a szerződést is több mint 40 milliárd forint értékben.
A rendezvényen Rózsa Judit, a Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program (HEFOP) irányítóhatóság vezetője elmondta, hogy az idei pályázati kiírásokra a várakozáson felüli volt az érdeklődés és a támogatási igény, amely az operatív program keretében rendelkezésre álló hároméves keretet is meghaladja. Rózsa Judit elmondta, hogy a HEFOP keretében 2004-ben 18 pályázatot írtak ki, jövőre 12-13 kiírás várható január-februárban, amelyek közül három teljesen új lesz.
Kondor Zsuzsanna kérdésre válaszolva elmondta, hogy a tervek szerint a Nemzeti Fejlesztési Terv hároméves támogatási keretének 40 százalékát 2004-ben, 40 százalékát 2005-ben, 30 százalékát 2006-ban kötik le. A túlvállalás azért indokolt, mert tapasztalatok szerint a közbeszerzések révén olcsóbban megvalósulnak a támogatott projektek és így nagyobb az esély arra, hogy Magyarország fel tudja használni teljes egészében a hároméves keretet. (MTI)
14 ezernél több pályázat érkezett Nemzeti Fejlesztési Tervre
Nemzeti Fejlesztési Terv (NFT) kiírásaira eddig 14.397 pályázat érkezett, a támogatási igény a hároméves keret 90 százaléka - hangoztatta Kondor Zsuzsanna, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal (NFH) főosztályvezetője az Európai Törzsasztal rendezvényén.