A nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) alapján készített, konszolidált gyorsjelentés szerint az árbevétel 341,3 milliárd forint lett, 16 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. Az EBITDA 28,5 milliárd FT-ról 48,5 milliárd Ft-ra nőtt.
A Mol üzemi eredménye 12,2 milliárd Ft-ról 28,3 milliárd Ft-ra nőtt, míg a pénzügyi műveletek vesztesége az egy évvel korábbi 1,62 milliárd Ft-os veszteség után 9,042 milliárd Ft-ot tett ki. A társaság gázüzletágának vesztesége 6,7 milliárd Ft-ról 3,5 milliárd Ft-ra csökkent elsősorban azért, mert a forint dollárhoz képesti erősödése ellensúlyozta a gázárak világpiaci emelkedését.
Hernádi Zsolt a Mol elnök-vezérigazgatója szerint a jelenlegi olajár tendenciák előre vetítik, hogy az import gázár, legalábbis átmenetileg, tovább növekszik az év során.
Mosonyi György vezérigazgató szerint kőolajárak világpiaci drágulása pozitívan befolyásolta a kutatás-termelés szegmens eredményét, míg a kedvező termék árrések több mint ellensúlyozták az erős forint negatív hatását a feldolgozás és kereskedelem szegmensben.
A magas jövedéki adó és a rendkívül hideg tél következtében a motorikus üzemanyag iránti kereslet visszaesett, és ez jelentkezett nagykereskedelmi és kiskereskedelmi eladások volumenében is. A petrolkémiai üzletet továbbra is kedvezőtlen iparági környezet jellemezte, de a szegmens üzleti eredménye javult, részben a működési költségek csökkenése miatt.
A nem az alaptevékenységek közé tartozó Zsámbékgáz, MOL-Gáz, Turulgáz, Gerecsegáz és a DDGázban részesedések eladásával, a tranzakciók végleges zárását követően 40 millió dollár lekötött tőke szabadul fel.
22,8 milliárd forint nyereség a MOL-nál
A Mol-csoport 22,8 milliárd forint mérleg szerinti eredményt ért el az idén az első negyedévben az egy évvel korábbi 10,2 milliárdos profit után. Ez jóval meghaladja a 18 milliárd forintos piaci várakozásokat.