A legsikeresebb prioritás a kutatás-fejlesztés, innováció volt. A meghirdetett pályázatok beadási határideje már jóval az év vége előtt, 2004 júniusában lejárt, a pályázatok több mint 90 százalékát elbírálták, s ötven százalék körüli azok aránya, melyeknél döntés is született. A pályázatok értékelése és a bizottsági javaslatok alapján várhatóan a 3 éves keret 75 százaléka kerül idén lekötésre.
A negyedik prioritás az információs társadalom- és gazdaságfejlesztés volt. A témakörben beérkezett pályázatok szintén nagy érdeklődést keltettek. A tapasztalatok értékelése után több pályázati kiírás beadási határidejét 2004 december 31-ig meghosszabították. Csaknem 200 pályázat érkezett az "Integrált üzleti rendszerek támogatása" című kiírásra, s jelentős források lekötésére került sor az e-közigazgatás fejlesztése területén is.
Pozitív döntéshozatalra december 21-ig 3602 pályázat esetén került sor. A megítélt támogatásösszege meghaladja a 48 milliárd forintot. 833 db kétoldalú támogatási szerződést írtak alá, 2,86 milliárd forint értékben. A projektek a 3 éves kerethez viszonyítva 31,1 százalékot tesznek ki, a teljes beruházási érték pedig a leszerződött projekteknél megközelíti a 6,3 milliárd forintot.
(Menedzsment Fórum)
48 milliárdról már döntöttek a GVOP-pályázatoknál
A Nemzeti Fejlesztési Tervhez kapcsolódó operatív programok közül minden tekintetben a Gazdasági Versenyképesség Operatív Programja volt a legsikeresebb. A 2004 és 2006 közötti három éves időszakra összesen több, mint 154 milliárd forint a költségvetési keret, amiből a Fejlesztési Alap hozzájárulása 70 százalék.