2000. szeptember 01.-vel a HM BH MBI a Beszerzési Hivatal szervezetéből áthelyezésre került a HM Haditechnikai Intézet állományába. Így az az irányítási dilemma, amely 1993. december 01.-vel keletkezett megszűnni látszott és a továbbiakban, mint HM HTI Minőségbiztosítási Igazgatóság funkcionált három osztállyal: Rendszertanúsítási-, Kormányzati Minőségbiztosítási- és Termékellenőrzési osztályok. Létszáma 30 fő. Az osztályok közül új elem a Kormányzati Minőségbiztosítási osztály, amely tevékenységében már a STANAG 4107 szabvány elveinek kívánt megfelelni.
2000. október 01.-vel a honvédelmi miniszter megalapította a Honvédelmi Minisztérium Technológiai Hivatalt. A hivatal szervezeti eleme a Minőségbiztosítási és Szabvány Igazgatóság, amelyben a minőségirányítási szakemberek száma 17 főre lett csökkentve. Az igazgatóság három osztályból áll: Rendszertanúsítási-, Termékellenőrzési- és Szabvány osztályokból.
Az igazgatóság, a hivatal vezetésének elkötelezettsége mellett, csak kirakat szerepet tud felvállalni a magyar katonai minőségirányítás érdekében. Létszáma a feladatok (hadfelszerelések szakterületi felosztása szerint) elvégzésére nem elegendő, a HM a katonai minőségirányítási feladatokat a NATO szabta elvektől eltérően nem kívánja magáénak vallani, a HM a katonai minőségirányítási szabályozó dokumentumok kiadásának halogatásával a hadfelszerelési eszközöket és azok gyártóit és szállítóit tanúsító és értékelő tevékenységet a polgári területtel akarja elvégeztetni annak ellenére, hogy a polgári terület az EU sajátos szabályozási keretei miatt, erre nincs felkészülve és nincs kiépített rendszere.
Forrás: Minőségportál
A hadiipar minőségirányítási rendszere
A hadfelszerelési anyagokkal, s ezen belül a haditechnikai eszközökkel szemben támasztott szigorú követelmények miatt történelmi időszakokra visszavezethetően a polgáritól eltérő katonai minőségirányítási rendszer alakult ki.