A három évre rendelkezésre álló 154 milliárd forintos keretre idén 23 pályázatot hirdetett meg a GVOP. A beérkezett munkák 40 százalékát a bírálók formai okok miatt kénytelenek voltak visszautasítani. Az idei év tapasztalatait felhasználva jövőre az operatív program Irányító Hatósága jelentős egyszerűsítéseket, pályázóbarát megoldásokat tervez.
Igen nagy népszerűségnek örvendett a kkv-k műszaki-technológiai hátterének fejlesztésére, az önkormányzatok információ-szolgáltató tevékenységének fejlesztésére, valamint az önkormányzati adatvagyon másodlagos hasznosítására kiírt pályázat, ezért a felhívásban meghatározott beadási határidőket módosítani kellett a beérkezett pályázatok nagy száma miatt.
Közkedveltek voltak a kutatásfejlesztési pályázatok is. A rendelkezésre álló összeg 75 százaléka lekötésre került, de akadt olyan kiírás is, melynek teljes, hároméves kerete gazdára talált az elbírálás során.
Az operatív program négy prioritása közül kettő (kkv fejlesztés, ill. kutatásfejlesztés, innováció) esetében a beadási határidők az idei évre lezárultak. A nagy számban beérkezett pályázatok feldolgozása a kkv fejlesztés vonatkozásában még folyamatban van, míg a K+F prioritás tekintetében az idei évre lezárult a Bíráló Bizottságok munkája.
További bizottsági ülésekre a meghosszabbított beadási határidővel rendelkező beruházás-ösztönzés és információs társadalom- és gazdaságfejlesztés prioritások esetében kerül sor. A nyertes munkák kihirdetése folyamatosan történik, melyről a Menedzsment Fórum hasábjain gyakorlatunkhoz híven tájékoztatást adunk.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
A GVOP pályázatok 40 százaléka volt formailag hibás
100 milliárd felett az NFT során odaítélt támogatások összege
A pályázatok 70 százaléka érkezett a GVOP kiírásaira
Az EU-s programok közül a legnagyobb érdeklődés a GVOP által meghirdetetteket kísérte. Az összes beérkezett EU-s pályázat 70 százalékát ezek tették ki.