Az első jelentések szerint nem terrortámadás, hanem a kanadai-amerikai határon lévő Niagara-Mohawk erőmű túlterheltsége okozta a kimaradást. Ennek következtében több nagyváros maradt áram nélkül között van New York, Detroit, Cleveland, Kanadában pedig Ottawa és Toronto.
Az esemény rendkívüli voltát jelzi, hogy a Bloomberg beszámolója szerint ez minden idők legnagyobb áramszünete az Egyesült Államokban. A kimaradás 49 millió embert érinthet. A legutóbbi ehhez fogható áramszünet 1965-ben volt, akkor 30 millió ember maradt áram nélkül.
Az események miatt több vállalatnál fennakadások lesznek a termelésben - például a Pepsi egyik nagyobb üzemében -, és számos helyen fog a mai nap szünetelni a munka. Ugyanakkor a gazdasági élet központja a Wall Street a megszokottak szerint fog pörögni. A New York Stock Exchange vezetői kijelentették, hogy akár mi történik, a normális kereskedés szerint nyitnak, és ha kell tartalék generátorokról fog működni a tőzsde.
Kapcsolódó anyag
Megbénult az autóipar
Áramszünet Amerikában: a tőzsde azért kinyit
A tegnap éjjel bekövetkezett áramszünet elhárításán 11 ezer ember dolgozik, így ha lassan is, de kezd helyreállni az áramszolgáltatás az Egyesült Államok és Kanada több nagyvárosában.