2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A triviálistól a komoly szakmai hibákig széles a spektrum, amilyen hibák miatt a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) szerint visszautasíthatnak egy-egy pályázatot, számol be a Napi Gazdaság.

A pályázatírók gyakori hibáiként sorolja fel a hivatal azt, hogy a beadott pályázatokat nem írják alá, hibásan vagy nem teljes terjedelmében nyomtatják ki a pályázati dokumentációt, vagy éppen a pályázati adatlap cd-re mentése közben lép fel hiba. Ha az adatlapot nem az előírt módon, nem a megfelelő fájlformátumban csatolják, az úgyszintén a pályázat elutasításához vezethet.

A leggyakoribb hiba, hogy a pályázók a pályázati csomagnak nem a legfrissebb verzióját ismerik és használják, de sok gondot jelentenek a pályázati előírások helytelen vagy félreértelmezéséből adódó problémák is. Az egyes kizáró okok figyelmen kívül hagyásából, a jogszabályok hiányos ismeretéből adódóan előfordulhat, hogy a pályázók az adatlapot nem megfelelően töltötték ki, sok ilyen esetben kiderült, hogy még a pályázat beadására sem jogosult a pályázó.

Többször előfordul, hogy a pályázónak nincs ismerete arról, hogy a munkaügyi bírság kifizetésével az úgynevezett rendezetlen munkaügyi kapcsolat továbbra is fennáll, így számára a pályázat benyújtása sem lehetséges. Sokszor előfordul az is, hogy a pályázó nem veszi figyelembe, hogy a projektektől függően további dokumentumokat is csatolni kell, s gondot okoz az is, hogy bizonyos mellékletként csatolt kimutatások, igazolások érvényességi ideje lejárt, hitelessége nem igazolt.

A legtöbb kimaradó dokumentum természetesen hiánypótlás keretében beadható, ám ezek jelentősen lassítják az elbírálást. Az NFÜ szerint a pályázat elkészítését megelőzően érdemes szakértő segítségét kérni, mielőtt a pályázó időt és pénzt áldozna projektjére, számol be a Napi Gazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!