Az igazgató közölte: pályázat útján nyerték el a forrást a Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Programból. Elsősorban a fiatalok, továbbá a 30 év feletti tartós munkanélküliek, illetve a tartós munkanélküliséggel fenyegetettek számára nyújtanak szolgáltatásokat elhelyezkedési esélyeik növelésére.
A munkaerőpiacon keresett szakmák vagy kiegészítő képesítések megszerzésének lehetőségét kínálja fel a program résztvevőinek a munkaügyi központ. Így egyebek között elsajátíthatják a fémforgácsoló, a könnyűgépkezelői, a parkgondozói ismereteket. Választhatják a személy- és vagyonőri, parkgondozói, továbbá a szociális gondozói szakmát, de tanulhatnak német nyelvet alapfokon, angolt pedig középfokon. Fontos elem, hogy a képzési idő alatt megélhetést nyújtó támogatásban részesülnek az érintettek. A képzés végeztével az elhelyezkedésben, az álláskeresésben is segítséget kapnak. A támogató mentorok a teljes program során végig felkarolják őket.
Az igazgató a sajtótájékoztatón áttekintést adott Győr megye munkaerőpiaci helyzetéről. Elmondta, a munkanélküliségi ráta 4,6 százalék, Budapest és Pest megye után a harmadik legalacsonyabb. Ez év októberéig 9228 munkanélkülit regisztráltak. A nyilvántartásokban szereplő munkanélküliek közel 30 százaléka csak általános iskolát végzett, 33 százalékuk pedig 45 év feletti. A pályakezdőkön belül a diplomások aránya megközelíti a 30 százalékot. Szociálpedagógusok, művelődésszervezők, jogászok, közgazdászok és mezőgazdasági mérnökök egyaránt találhatók közöttük.
Az igazgató kitért arra, hogy októberig 19 ezer új álláshelyet vettek nyilvántartásba és 20 ezer állásközvetítést végeztek. A közvetítések eredményeként 5600 munkanélküli került vissza a munka világába. A csoportos létszámcsökkentés 980 embert érintett egyebek között a megyei vámszervezetnél, a győri Arvit Hűtőipari Rt.-nél és a Kontúr Kereskedelmi Rt.-nél.
Az alkalmazásban állók 4,9 százaléka él Győr megyében. A GDP 5,1 százaléka származik a megyéből. Az egy főre jutó GDP az országos átlag 118 százaléka, a megyék átlagának pedig 152,7 százaléka. Az egy főre jutó GDP vonatkozásában a legmagasabb szintet Győr megye érte el a megyék között. (MTI)
EU-támogatással képeztek munkanélkülieket
Az Európai Szociális Alap támogatásával 675 hátrányos helyzetű munkanélküli kap szakmai képzést 2006-ig Győr-Moson-Sopron megyében egy közel 900 millió forintos program keretében - mondta Rimányiné Somogyi Szilvia, a megyei munkaügyi központ vezetője.