A múlt hét második fele így aztán Magyarországon főleg a keletkezett kár korlátozásával telt. László Csaba pénzügyminiszter és Járai Zsigmond jegybanki elnök többször is a sajtó elé állt, s mindig azt hangsúlyozta, hogy helyreáll a doktrína egysége, s mindkét fél közösen minden erejével azon fáradozik, hogy elérje a kormány növekedési célkitűzéseinek megfelelő 250-260 forintos euroárfolyamot. Egyelőre meghozta gyümölcsét a teljes eszköztárral, vagyis esetleg a kamatmódosítással és a devizapiaci intervencióval való fenyegetés, amelyet az Európai Központi Bank csütörtöki kamatcsökkentése alátámasztott. Sikerült megfékezni a valuta erózióját, s pénteken a forint lassan valóban közeledett a kívánatos árfolyamhoz. A többi közép-európai deviza is enyhén megszilárdult, de ez összefügg a hétvégi lengyelországi EU-népszavazást illető növekvő bizalommal is.
Végül a szerző megállapítja: teljesen azonban nem sikerült áthidalni a zavarodottságot és orientációhiányt. A piac mindenütt rendkívül izgatott maradt, s nagy hatással voltak rá a híresztelések. Így még az sem biztos, hogy László Csabának és Járai Zsigmondnak sikerült-e végleg megfékezni a vészterhes dinamikát. Az azonban látható, hogy a piac most lényegesen nagyobb tisztelettel adózik nekik, mint egy éve. Azok, akik portfólió-beruházásokkal spekuláltak, a jelek szerint még nem felejtették el, milyen vesztességeket szenvedtek el, miután januárban megpróbálták összemérni erejüket a Magyar Nemzeti Bankkal.
Egyszer fent, egyszer lent - Járai a valutaidomár
Magyar Nemzeti Bank a múlt héten idén már másodszor kényszerült valutavihar elhárítására, s miután januárban egy felértékelődési nyomás erejét törte meg, most a portfólió-beruházók kivonulását és a valuta értékének széthullását kellett megakadályoznia, a hazai pénzpiac eseményeiről a Neue Zürcher Zeitung közölt összeállítást.