A csatlakozást követően ennek hiánya a magyar kisvállalkozások versenyhelyzetét gyengítené Európában - indokolja a kamara. A BKIK kézműipari tagozata nemrégiben fogalmazta meg elvárásait tagjai helyzetéről.
A kamara kézműipari tagozata úgy ítéli meg, hogy a kisvállalkozások támogatása nem minden esetben igényel nagyobb összeget, mert helyzetükön esetenként a beruházások, gépi eszközök, műszaki fejlesztések 500 ezer és 1 millió forint közötti támogatása is segít, és megkapaszkodásukat, versenyhelyzetük stabilizálódását eredményezi.
A kamara szerint a Széchényi-kártya betölti eredeti szerepét, és segíti a fővárosi vállalkozókat abban, hogy a kisebb cégek is enyhítsék likviditási gondjaikat. Ugyanakkor különösen fontos lenne az általános tőkeellátottságon túl a kis- és középvállalkozói szektor kutatás-fejlesztési forrásainak biztosítása is, hogy az Európai Unióban támogatott kutatási programokba be tudjanak kapcsolódni.
A kamara szerint az államigazgatásban egyszerűsített ügykezelésre lenne szükség, ami könnyítene az adminisztrációs terheken. A budapesti kamara reményét fejezi ki, hogy az összes foglalkoztatott 67,4 százalékát alkalmazó kis- és középvállalkozói szektor a csatlakozásig a meglevő hátrányait csökkenti, és 2004 után sikeresen csatlakozik az üzleti lehetőségekhez.
Magyarországon tavaly az év végén 860.022 vállalkozás működött és ebből 263.324 vállalkozás a fővárosban tevékenykedett. A budapesti vállalkozások 0,2 százaléka nagyvállalkozás, 0,7 százaléka közepes méretű vállalkozás, a többinél 49 főnél kevesebb alkalmazott dolgozik.
Európai támogatásokat szeretnének a kisvállalkozások
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) kézműipari tagozata szerint a kisvállalkozások Európai Unióban bevált támogatási gyakorlatát Magyarországon is alkalmazni kell.