2p

A megyei és regionális fejlesztések nem nélkülözhetik azokat a véleményeket, amelyeket a civil szervezetek tesznek le a döntéshozók asztalára.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a civil szervezetek, közalapítványok és egyesületek könnyebben képesek megoldani az agrár-környezetvédelemmel, vagy a tájgazdálkodással összefüggő feladatokat, mint a profitorientált szervezetek, ezért is fontos a civilek aktív közremûködése a megyei és regionális fejlesztési tanácsok munkájában - jelentette ki a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium politikai államtitkára Debrecenben, az Észak-Alföldi Regionális Környezetvédelmi Fórumon.

Kiss Zoltán úgy véli, amennyiben a környezetvédelemmel foglalkozó civil szervezetek meg tudják teremteni a kellő szakmai hátteret, akkor kvázi állami feladatok ellátására is képesek. Az államtitkár példaként Borsod-Abaúj-Zemplén megyét említette, ahol civil szervezetek közremûködésével készült el a megye hulladékgazdálkodási térképe. Ez nem csak a szemétlerakó helyét jelöli meg, hanem konkrét elképzeléseket is tartalmaz, például a rekultivációra.

A civilekre a nemzeti környezetvédelmi program kidolgozása során is komoly feladatok hárulnak - tette hozzá Kiss Zoltán -, hiszen a program legfontosabb területeire, a szennyvíz, a szilárd hulladék kezelésére, valamint a természetvédelmi térségek megőrzésére közvetlenül legalább ezer milliárd forintot kell fordítani, míg a közvetett kiadások háromezer milliárd forintot tesznek ki.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!