3p

Idén nyáron a legnagyobb újdonságot a belföldi turizmust választóknak a tavaly óta felépült fürdők és wellnessközpontok jelentik. Egyre erősebb trend itthon is az egézségturizmus megjelenése, a változatos élményt kínáló fürdőhelyek, szállók kialakítása.

A hazai vendégekre épít a wellness turizmus

Magyarországon dinamikus fejlődésnek indult az elmúlt pár évben wellness üzletág és az egészségturizmus. A gyógyszállók forgalma már tavaly 20-30 százalékkal magasabb volt a többi kereskedelmi szálláshelyhez viszonyítva. Palya Emesének a Magyar Turizmus Rt. marketing munkatársának tájékoztatása szerint 2003-ban a hazai szállodai vendégéjszakák 18,2 százalékát a gyógyszállók hozták. 2004-ben a wellness- és gyógylétesítmények 25-30 százalékát fogják kitenni a vendégforgalomnak. A szakember szerint a wellness szolgáltatásokat pihenés és az egészség megőrzése céljából keresik fel a vendégek, a gyógyturizmus a betegség megelőzésére és kezelésére.

A teljes kikapcsolódást és az aktív pihenés ötvözetét nyújtó wellness hoteleket

Mit nevezünk a wellness hotelnek?

A Kereskedelmi szálláshelyekre vonatkozó előírások szerint wellness szálloda az a hotel, amely megfelel a minimum háromcsillagos szállodákra előírt követelményeknek, legalább egy beltéri fürdővel, kétféle szaunával és/ vagy gőzfürdővel, négyféle szépség-ápolási szolgáltatással, hatféle masszázs- és relaxációs szolgáltatás-sal, továbbá háromféle kulturális program-lehetőséggel rendelkezik. Előírás a reform- és a vegetáriánus, valamint a régióra jellemző hagyo-mányőrző magyar ételkínálat. Wellness végzettségű munkatársat is kell alkalmazni, csakúgy, mint a fitneszteremben a kardiogépek mellé sportoktatót.

mind többen keresik, az igények kiszolgálásra ma Magyarországon 39 ilyen központ áll rendelkezésre. A hazai szállók kuriózuma nemzetközi viszonylatban a termál- illetve gyógyvíz. Számos hotelt alakítanak át az új modell követelményeinek megfelelően. Idén nyit a móri Hétkúti Wellness Hotel a már meglevő Lovaspark mellett, bővítés alatt van többek között a hévizi Naturmed Hotel Carbona, a tapolcai Hotel Pelion, a zalakarosi Hotel Karos Spa. Ez utóbbi gyógycentrumának szolgáltatásai saját kútból nyert, minőségi gyógyvízre épülnek. Wellness részleggel bővül idén a balatonalmádi Auróra Hotel és az Eger Park Hotel, fürdőcentrummal bővül a siófoki Hotel Azúr.

A wellness és gyógyszállók vendégkörének 35-40 százaléka belföldi, 60-65 százaléka külföldi turista. A külföldi vendégek zöme a KPMG elemzése szerint Németországból, Ausztriából, Svájcól, Olaszországból, Lengyelországból, Oroszországból érkezik. A hazai vendégek többsége a magasabb kesettel rendelkező táborából kerül ki. A kikapcsolódásra vágyóknak átlagosan 10 ezer forintba kerül egy éjszaka a hazai wellness hotelekben. Ezért az összegért a szálláshelyek a félpanziós ellátás mellett különbőző egészségprogramokat - például massszáz, szépségápolás - is biztosítanak.

Élményfürdők az ország minden pontján

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!