Ázsia napról napra népszerűbb a nyugati befektetők körében, így a tőzsdemutatók a kontinens országaiban meghökkentő gyorsasággal javultak ebben az évben - számolt be a Bloomberg.
A részvények árfolyama Indonéziában átlagosan 62 százalékkal, Thaiföldön 78 százalékkal, de még a Fülöp-szigeteken is 31 százalékkal emelkedett az utóbbi kilenc hónapban. Egyelőre úgy tűnik, a szakértők többsége nem akar behatóbban foglalkozni e jelenség veszélyeivel: a Világbank a gyors kínai növekedésre, az alacsony olajárakra és a technológiai iparág fellendülésére hivatkozva ismét felfelé módosította a térség gazdaságainak a minősítését.
Ez a tény csak tovább erősítette Ázsia pozícióit, és egyes megfigyelők már egy olyan új ázsiai gazdasági koalíció körvonalazódásáról beszélnek, amely egyszer a ma még jelentős előnnyel bíró nyugati világgal is képes lehet versenyre kelni.
A szerző szerint azonban érdemes szem előtt tartani, hogy - Kína kivételével - Ázsia nagy részén a külföldi befektetések zömét alkotó, rövid távú üzletek okozzák a tőzsdék szárnyalását. Már többször bebizonyosodott, hogy a rövid távú befektetők a hanyatlás legkisebb jelére villámgyorsan kivonják tőkéjüket a térségből, s ezzel bármikor újabb lavinaszerű válságot idézhetnek elő.
Forró pénzek Ázsiában
Ázsia napról napra népszerűbb a nyugati befektetők körében, így a tőzsdemutatók a kontinens országaiban meghökkentő gyorsasággal javultak ebben az évben.