Az IEA jelentése szerint bár korlátozott, jelenleg mégis kihasználatlan Magyarország megújulóenergia-potenciálja. Számos forrást lehetne társított beruházási projektként kiaknázni. Meglátásuk szerint jelentős rövid távú megújuló energiapotenciál van a bioenergia források, a megújuló városi hulladékok, valamint a geotermikus energia területén.
Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter közölte: az IEA négyévenként készít országjelentést 26 tagországáról. Hozzátette: a mostani ajánlás jelentőségét az EU-csatlakozás közelsége, a magyar árampiac részleges nyitása és a gázpiac 2004. évi várható liberalizációja adja.
Emlékeztetett arra, hogy Magyarország 1996-ban a volt szocialista országok közül elsőként csatlakozott az IEA-hoz és a mostani az ügynökség negyedik országjelentése Magyarországról.
A miniszter kiemelte, hogy az atomenergia használatáról egyetlen ország sem mondhat le, ám hangsúlyt kell fektetni a biztonságos termelésre. Kiemelte: a közeljövőben Magyarország a paksi atomenergiát más forrásból nem tudja pótolni, csak úgy, hogy az a gazdaság növekedésének visszafogásával, az energiaár emelésével, illetve a környezetterhelés növekedésével jár.
Hatékonyabb energiapolitikáért
A Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) jelentése szerint a magyar energiapolitikának a verseny és az ellátásbiztonság fejlesztésére, a költségtükröző árak bevezetésére és az energiahatékonyságra kell nagyobb hangsúlyt fektetnie.