A kormány támogatja azokat a költségvetési módosító javaslatokat, amelyek megtartanák a táppénz jelenlegi összegét, és a passzív táppénzre való jogosultság idejét az előterjesztésben szereplő 30 napról 90 napra növelnék - jelentette ki Gál J. Zoltán a kabinet ülését követő tájékoztatón szerdán Budapesten.
Erről Gál J. Zoltán a kabinet szerdai ülését követően adott tájékoztatást. A kormányszóvivő hozzátette: a kabinet ugyancsak támogatja a táppénz-jogosultsággal való visszaélés lehetőségének szűkítését is. Eszerint a keresőképtelen állományban lévő embereknek meghatározott időszakonként kötelező felülvizsgálaton kellene részt venniük, az úgynevezett fekvőbeteg minősítést pedig a táppénzes lapon és az orvosi dokumentáción is kötelező lesz feltüntetni - számolt be az MTI.
A keresőképtelen állapotba kerültek érdekében a rokkantosítási eljárás megindítását és a döntés meghozatalát olyan határidőhöz kell kötni, amely biztosítja, hogy a 90 napos passzív táppénz lejártával rokkantsági állományba kerüljenek az érintettek - mondta a kormányszóvivő. Hozzáfűzte: a határidőt azért kell szigorítani, hogy a valóban keresőképtelenné váltak ne essenek ki az ellátásból.
A kormány által beterjesztett költségvetési javaslat szerint a táppénz összege jövő év áprilisától a napi átlagkereset 65 százaléka lenne a jelenlegi 70 százalék helyett. Azok, akik a munkaviszonyuk megszűnését követő három napon belül betegednek meg, tehát passzív táppénzre jogosultak, a jelenlegi 180 nap helyett csak 30 napig kapnák az ellátást.
Kapcsolódó anyag
Nem csökken a táppénz összege, csak a folyósítás ideje
Hosszú táppénz helyett gyors rokkantosítás
A kormány támogatja azokat a költségvetési módosító javaslatokat, amelyek megtartanák a táppénz jelenlegi összegét, és a passzív táppénzre való jogosultság idejét az előterjesztésben szereplő 30 napról 90 napra növelnék.