A 800 millió forintért megépített létesítményben év végéig mintegy harminc álláshelyet teremtenek. A beruházás költségeinek több mint 60 százalékát tette ki a kutatás-fejlesztési munkákhoz szükséges infrastruktúra létrehozása.
A cégcsoport első üzleti befektetése Magyarországon a Zenon Systems Kft. megalapítása volt Tatabányán. Ezt követte az európai membrángyártó központ létrehozása Oroszlányban, amelyet 2002 novemberében avattak fel. A Zenon vezető szerepet tölt be a világpiacon a korszerű membrán csúcstechnológiákon alapuló ipari és ivóvíz-előkészítés, továbbá kommunális és ipari szennyvízkezelés és újrahasznosítás területén.
A megnyitón részt vett Szekeres Imre, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára, aki arról beszélt: mivel az innováció minőségi változást eredményez a gazdaságban, ezért a nemzetgazdaság kutatási, fejlesztési ráfordításait 2010-ig a GDP 3 százalékára kell emelni.
Az államtitkár kiemelte: a kormány kiemelt figyelmet fordít a kutatásfejlesztés és az innováció emberi erőforrásainak biztosítására. Ennek érdekében a közfinanszírozás és a nonprofit kutatóhelyek, valamint az üzleti szektor között olyan együttműködést alakítanak ki, amely alkalmassá teszi a magyar innovációt új termékek kibocsátására.
K+F központ Tatabányán
Nyolcszáz négyzetméter alapterületű, kutatás-fejlesztési munkákra alkalmas csarnokot adott át csütörtökön a kanadai tulajdonú Zenon cég Tatabányán.