A kisvállalkozói szövetség úgy látja, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások sokasága került "padló közeli" helyzetbe. A mikrovállalkozások kilátástalan helyzetéhez a magas közterhek, a lakossági és az állami megrendelések csökkenése, a beruházásokra, a karbantartásra, a telephelyfejlesztésre szánt költségek radikális visszaesése, a tőkehiány vezetett.
A kisvállalkozások meglévő tartalékaikat már nem beruházásra, fejlesztésre, hanem a túlélésre fordítják - figyelmeztet a szövetség. Holott a mikro- és kisvállalkozások részvétele a foglalkoztatásban, a termelésben és a szolgáltatásban meghatározó, ezért fejlesztésük gazdasági és társadalmi érdek - mutatnak rá.
Az IPOSZ az új kormánytól gyors, ugyanakkor megalapozott, a vállalkozásokra és gyakorlati tapasztalataikra építő gazdaságpolitikát vár. A helyzetértékelésében, a kidolgozásában és végrehajtásában az érdekképviseletekkel történő hatékony, folyamatos együttműködést alapelvnek tekinti.
Az IPOSZ-t alkotó 238 jogilag önálló ipartestületbe - közöttük 30 országos szakmai szövetségbe - tömörült 42 ezer vállalkozás mintegy 250 ezer alkalmazottat, segítőcsaládtagot foglalkoztat, 7-8 ezer szakmunkástanulót képez, 200 kézműves és kisipari szakmát képvisel.
MTI