3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Messze alulmúlja az uniós átlagot a kutatás-fejlesztéssel és innovációval foglalkozó cégek aránya a magyarországi vállalkozások között - hangzott el az Európai Üzleti Hálózat (EBN) budapesti konferenciáját bemutató sajtótájékoztatón csütörtökön.

Magyarországon csupán 600-700 innovatív vállalkozás működik, ami még akkor is rendkívül alacsony, alig két százalékos arány, ha csak a legalább tíz főt foglalkoztató cégek 40 ezres számához viszonyítunk, a 12-15 százalékos uniós átlaghoz képest pedig még inkább riasztó ez a mutató - mondta Pakucs János, az Innostart Nemzeti Üzleti és Innovációs Központ elnöke. A szervezet rendezi az EBN 2008. évi konferenciáját, a kétnapos tanácskozás június 26-án kezdődik Budapesten.

Az EBN az innováció ügyét előmozdítani hivatott nemzetközi szervezetek közül az egyik legjelentősebb, több mint 160 Üzleti és Innovációs Központot (BIC) tömörít. A központok - köztük például az Innostart - azt segítik elő, hogy egy ötletből üzletileg sikeres termék vagy szolgáltatás legyen. A kilencvenes évek elején alakult EBN soha korábban nem tartott éves kongresszust új uniós tagállamban.

Kroó Norbert, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) alelnöke szerint az EBN helyszínválasztása a magyar innovációs szervezetek munkájának elismeréseként értékelhető, és egyben jelzés is az egész térségnek, hogy kapcsolódjon be jobban az európai kutatás-fejlesztési és innovációs vérkeringésbe. A kongresszus kiemelt célja éppen ez, a nyitás az új uniós tagállamok felé és a szorosabb együttműködés kiépítése a közép-kelet-európai államokkal - mondta az MTA alelnöke.

"Egy BIC nagyjából úgy működik, mint egy klinika" - mondta az MTI-nek Lippényi Tivadar, a Nemzeti Kutatási és Technológia Hivatal (NKTH) elnökhelyettese. "Bejön egy feltaláló az ötletével, az innovációs szakemberek pedig a speciális tudásukat, technológiájukat mozgósítva kidolgozzák, hogy miként lehet üzleti sikerré tenni az ötletet. A másik fő feladatuk, hogy megtalálják a befektetőt, aki a haszon reményében hajlandó kockáztatni és csatlakozik a termék vagy szolgáltatás kifejlesztőjéhez" – mondta.

BIC minősítéssel négy magyar szervezet rendelkezik, amelyek csütörtökön együttműködési megállapodást kötöttek. A Bács-Kiskun Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány, az Innostart, a Székesfehérvári Vállalkozói Központ Közalapítvány, illetve a ValDeal Innovációs Zrt. a sajtótájékoztatón aláírt megállapodásban azt tűzték ki célul, hogy tevékenységük összehangolásával minél hatékonyabban vegyenek részt az innovatív magyar cégek fejlesztésében, különös tekintettel a mikro- és a kisvállalkozásokra.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!