2p

Kína a legkedveltebb célországa a japán termelőipari beruházásoknak, míg a második helyen Thaiföld, a harmadikon pedig az Egyesült Államok áll.

Nagy növekedési ütemet mutatnak a Vietnámba és Oroszországba irányuló befektetések is - írja a Japan Bank for International Cooperation (JBIC) jelentése, amelyről az MTI számolt be. A sorrend az első három helyen a tavalyi felmérés óta nem változott. Vietnám viszont egy helyet ugrott előre egy év alatt, és így szerezte meg a sorban negyediknek kijáró rangot, csakúgy mint az ötödik helyen álló India. Oroszország négy hellyel rukkolt előre a tizedikre, és így első alkalommal került be a tízes élmezőnybe.

Kína annak ellenére is, hogy az első helyen áll a befektetési célpontok listáján, a panaszlistán is igen előkelő helyet foglal el. A japán vállalatok leggyakrabban a "jogi környezet gyakori változása", a "szellemi tulajdon hiányos védelme" és a "követelések nehéz behajthatósága" miatt emelnek panaszt. A JBIC állami tulajdonban lévő bank a fejlődő országokba irányuló fejlesztési projektek finanszírozásával foglalkozik, de egyben kölcsönöket is nyújt külföldi befektetésekhez japán vállalkozások számára.

Kapcsolódó anyagok
Kína invázió
Hol működik a működőtőke?


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!