2p

Kína a legkedveltebb célországa a japán termelőipari beruházásoknak, míg a második helyen Thaiföld, a harmadikon pedig az Egyesült Államok áll.

Nagy növekedési ütemet mutatnak a Vietnámba és Oroszországba irányuló befektetések is - írja a Japan Bank for International Cooperation (JBIC) jelentése, amelyről az MTI számolt be. A sorrend az első három helyen a tavalyi felmérés óta nem változott. Vietnám viszont egy helyet ugrott előre egy év alatt, és így szerezte meg a sorban negyediknek kijáró rangot, csakúgy mint az ötödik helyen álló India. Oroszország négy hellyel rukkolt előre a tizedikre, és így első alkalommal került be a tízes élmezőnybe.

Kína annak ellenére is, hogy az első helyen áll a befektetési célpontok listáján, a panaszlistán is igen előkelő helyet foglal el. A japán vállalatok leggyakrabban a "jogi környezet gyakori változása", a "szellemi tulajdon hiányos védelme" és a "követelések nehéz behajthatósága" miatt emelnek panaszt. A JBIC állami tulajdonban lévő bank a fejlődő országokba irányuló fejlesztési projektek finanszírozásával foglalkozik, de egyben kölcsönöket is nyújt külföldi befektetésekhez japán vállalkozások számára.

Kapcsolódó anyagok
Kína invázió
Hol működik a működőtőke?


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!