2p

Érdemes komolyan venni a 2004-es pályázati év tapasztalatait. A legtöbb és legapróbb hibák általában a költségvetés alapjául szolgáló árajánlatokban voltak az idén.

Nem mindegy, hogy egy árajánlat milyen tételeket tartalmaz - írja a Világgazdaság -, hiszen a kiírás teljesen egyértelműen "nyilatkozik" a pályázatban elszámolható költségekről. Az árajánlatokban csak és kizárólag olyan tételek szerepelhetnek, amelyeket a kiírás is engedélyez.

A másik tipikus hiba, hogy az árajánlatot sokan egyben már megrendelésnek, szerződésnek is tekintették, ami azért sem helytálló, mert a pályázati útmutatók minden esetben kimondják, hogy megkezdett beruházásra pályázati úton elnyerhető vissza nem térítendő támogatás nem adható. Márpedig egy megrendelés már kötelezettség, tehát a beruházás ezáltal megkezdett szakaszba érkezett.

Szintén fontos és általában hibatényező az aláírási címpéldányok és a cégkivonatok érvényessége és csatolása a pályázati csomaghoz. Ugyanúgy számos hibás pályázat születik azért, mert a pályázó félreértelmezte a kiírást, és nem vette figyelembe, hogy a pályázat csak elvi, vagy végleges építési engedélyt kér. Számos esetben érdemes pályázati tanácsadó segítségét kérni, hiszen sokszor nem is a támogatás elnyerése a nehéz munka, hanem az elszámolás, a monitoring és a folyamatos fenntarthatóságról szóló jelentések elkészítése - írja a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!