2p

A hazai turizmus hátrányos adóhelyzetben van az Unió többi tagállamához képest, mivel magas az áfa, emellett pedig sok különadó is terheli a cégeket, írja a Napi Gazdaság.

Az általános forgalmi adóra és a fogyasztási adóra vonatkozóan nem létezik egységes közösségi rendszer,[ajanlo=65][igazitas=left/] csak néhány irányelv. Eszerint az áfa általános adókulcsának minimum 15, a kedvezményesnek pedig minimum 5 százaléknak kell lennie.

Magyarország a turizmust érintő 25 százalékos általános áfakulcsával Dániával együtt vezeti az európai mezőnyt, de még a szállodai és éttermi szolgáltatásokra vonatkozó speciális áfakulcsok tekintetében is harmadik helyen áll 15 százalékkal.
Összehasonlításul: a szomszédos Ausztriában 20, illetve 10, Csehországban 22, illetve 5, Spanyolországban pedig 16, illetve 7 százalékos az általános,[ajanlo=64][igazitas=left/] illetve speciális áfakulcs, az EU-n kívüli Svájcban pedig 7,6 és 3,6 százalék közöttiek ezek az értékek.

A direkt adónak számító személyi jövedelemadó és társasági adó május 1-je után is tagállami hatáskörben marad. Ráadásul a helyi adókat tekintve az idegenforgalmi szektort egy más ágazatban nem létező adónem, az idegenforgalmi adó is sújtja, számol be a Napi Gazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!