Az új társaság fő tevékenységének a villamosenergia-termelést jegyezték be, azonban még a megvalósításához szükséges engedélyek egy részének beszerzése is feladata - mondta Hiller Péter projektvezető. Az AET első ütemben Hegyeshalom, Bezenye és Rajka, majd Mosonszentmiklóson kívül Lébény, Öttevény és Börcs határában építene szélparkokat, illetve néhány szélerőművet Levélen is tervez, bár ott már más cég is üzemeltet ilyen turbinákat. A szélparkok létrehozására külön projektcégeket alapítanak.
Az első fázist már 2006 áprilisában bejelentette az AET, azonban a megvalósítás az engedélyeztetés, a földhasználati szerződések megkötése, valamint a Magyar Villamos Művek (MVM) hálózatához való csatlakozás terveinek egyeztetése és elkészítése miatt lassan halad. (A cégnek összesen legalább 150 földtulajdonossal kell megállapodnia, velük 25 évre szóló földhasználati szerződéseket kötnek.) Ezenkívül az egyes terveket megelőző számtalan tanulmány elkészítése miatt is lassan halad a megvalósítás.
Az egyenként 2 megawatt teljesítményű szélerőművek építése és az üzemeltetés megkezdése az eddigi tervek és engedélyek alapján 2010-ben várható - tette hozzá a cég képviselője. Egy szélturbina beszerzése mintegy 2,5 millió euróba kerül. A teljes beruházás értéke elérheti a négyszázmillió eurót. A hálózati csatlakozás költsége körülbelül 20 millió eurót tehet ki. Jelenleg még vizsgálják, hogy az MVM mekkora teljesítményt fogadna be rendszerébe.
Az AET másik, a kisalföldinél jóval kisebb projektje Fejér megyében várhatóan már 2009-ben megvalósul: Zámoly határában 15-20 energiatermelő berendezés felállítását tervezik, amelynek összköltsége ötvenmillió euró körül alakul - írja a Napi Gazdaság.