Az NFGM közleményében rámutatott: a KTT a K+F területet érintő stratégiai jelentőségű kérdésekben a kormány javaslattevő, véleményező, tanácsadó és döntés-előkészítő testületeként működik majd, emellett ellátja a szakterület koordinációs feladatait is.
A szerdai alakuló ülésén a KTT elfogadta ügyrendjét és 2010. évi első féléves munkatervét, továbbá megtárgyalta a kormány középtávú tudomány-, technológia- és innováció-politikai (TTI) stratégiájának megvalósításáról szóló előterjesztést is. A tanács munkáját a jövőben két munkacsoport segíti: a Forráskoordinációs Munkacsoport, amely a terület rendelkezésére álló magyar és uniós költségvetési források összehangolt felhasználását koordinálja, valamint az EU Elnökségi Munkacsoport, amely a magyar uniós elnökség K+F prioritásainak és programjainak előkészítését végzi.
A tanács elnöke Bajnai Gordon miniszterelnök, alelnöke Csopaki Gyula, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal elnöke, míg tagjai Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter, Hiller István oktatási és kulturális miniszter, Pálinkás József a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, Szabó Gábor a Magyar Rektori Konferencia elnöke, Szabó Gábor a Magyar Innovációs Szövetség elnöke, valamint a magyar tudományos és üzleti élet négy képviselője: Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója, Lepsényi István, a Knorr-Bremse Fékrendszer Kft. vezérigazgatója, Somlyódy László, a Budapesti Műszaki Egyetem tanára, valamint Ürge László, a ThalesNano Zrt. vezérigazgatója.
MTI