Az 1995-ben alakult Sense/Net Kft-t az internet alapú üzleti megoldások egyik hazai úttörőjeként tartják számon. Termékük a webes technológiára épülő, felhasználóbarát portálépítő szoftver nemcsak Európában, hanem a tengerentúlon is ismert. Olyan szervezetek választják a megoldásaikat, mint a Tigáz, az MVM, a T-online, a Magyar Nemzeti Bank, vagy a Miniszterelnöki Hivatal, mégis a Budapest Portál tender nyertesének szoftverszállítójaként vált igazán ismertté a társaság.
Kiss Sándor és Bíró Tamás egyetemi éveik alatt indították el a vállalkozást. A kezdeti nehézségeket ügyesen túlélve 1999-ben kezdett el felívelni a cég pályája. Az árbevételük nagyjából felére a külföldi piacokon tettek szert, köszönhetően a dotcom időszak lendületének, sőt a lufi kidurranását is sikeresen átvészelték. Ebben az időszakban fektették le az alapjait a cég zászlóshajójának, annak terméknek, amely ma is a fő bevételforrás. Kikristályosodott egy olyan keretprogram képe, amelyben meg lehet oldani egy vállalat összes informatikai problémáját. Ehhez nyújt segítséget a Sense/Net Portal Engine nevű integrált vállalati portál rendszere.
A Sense/Net többek között ISO 9001, Microsoft Gold Certified Partner és Microsoft Windows Media Service Provider minősítésekkel rendelkezik. A dinamikus növekedésének köszönhetően 2000 óta négy alkalommal is szerepelt a Deloitte Technology Fast 50 Program in Central Europe listáján, melyen legutóbb 2006-ban a 36. helyen zárt. A Szilícium-völgyből származó rangsorolás közép-európai változatában a régió ötven leggyorsabban növekvő technológiai vállalatát mutatja be. A rangsor a cégek által öt év alatt elért, százalékértékben kifejezett évi árbevétel-emelkedés számításán alapul, ez 2001 és 2006 között 172 százalékot tett ki a Sense/Net esetében.
Bíró Tamás, a cég egyik alapítója és marketingigazgatója kérdésünkre elmondta, hogy a vezetőség döntése szerint a további dinamikus fejlődés kivívásához és a versenytársak megelőzéséhez elengedhetetlenné vált a szemléletváltás a cégen belül, ezért külső tőke bevonása mellett döntöttek. A kiváló minősítéseknek, illetve sikeres termékeknek köszönhetően örömmel fektetett be a vállalkozásba az amerikai tulajdonú Primus Capital Partners LLC kockázati tőkealap-kezelő. 2005-ben, tíz évvel a cég megalakulása után kisebbségi tulajdonrészt szerzett a Sense/Netben az amerikai befektető. Az új résztulajdonos nem delegált tagot a vezetőségbe, azonban a hatékonyság érdekében vállalatvezetési struktúra megváltozott, melynek köszönhetően elsősorban a kutatás-fejlesztés, ügyfélkapcsolati, illetve marketingkommunikációs szakterületek fejlesztése került előtérbe. A vezető kifejtette, hogy a tőkeinjekció olyan biztos hátteret teremtett, hogy meg merték lépni a cégvezetés átalakítását. Örömmel jöttek a segítségükre a szakma legjobbjai, óriás multinacionális vállalatokat hagytak ott, mert vonzónak találták az innovatív csapatot, a szakmai kihívást, a laza hangulatot és nem utolsó sorban az irodában elhelyezett csocsóasztalt.
A vállalat létszáma kibővült, elkülönült egy új üzletág, amely ügyfelek számára nyújt portálépítési és fejlesztési szolgáltatásokat. Az ügyfelek portáljait fejlesztő csapat a tanácsadást is végző projektvezetőből, szakértőkből, webdesignerekből és fejlesztőkből áll, és ügyfélre szabott szolgáltatásokkal is kiegészül. A tőkebefektetés segítségével a cég a nemzetközi viszonteladói hálózat kiépítésén dolgozik, valamint elkészülhetett a portálépítő program legújabb verziója, mely az egyre bővülő piaci igényeket is kielégíti. Bíró Tamás elmondta, hogy az Invitel személyében egy újabb hazai cég választotta a már megújult Sense/Net Portal Engine TNG programot portálja motorjául.
Az elkövetkező időszakban a program jellege gyökeresen megváltozik. Bíró Tamás szerint a jövő a szabad forráskódú programoké. Többször lépett fel az a probléma, hogy a egyes vállalatok igényeihez átalakításokat kellett volna végezni a portal programokban, de ennek a kivitelezése sokszor hosszú ideig tartott. A forráskód szabaddá tételével programot bárki a saját igényei szerint alakíthatja át, ezzel annak fejlődése is felgyorsul. Az új szofverrel a Microsoft SharePoint szoftver szabad forrású versenytársát teremti meg a cég, amellyel szemben már most is több helyen sikerrel száll ringbe.