2p

Az optimista forgatókönyvek esetén is 34 évre van szükség ahhoz, hogy Magyarország fejlettségi szintje elérje az EU átlagát – vélik az Economist Intelligence Unit (EIU) szakemberei. Ugyanakkor, ha nem tudunk megfelelően élni a lehetőségekkel, ez akár száz év is lehet.

Az EIU tanulmánya szerint 2007-ig évente 4-4,1 százalékos növekedési ütemmel és évi 3,5 és 4,0 milliárd dollár körüli működő tőke beérkezésével számol Magyarország esetében. Az infláció 2007-re 3,1 százalékra csökken és az ország addigra általában megfelel az euró bevezetése feltételeinek.

Az EIU jelentése is figyelmeztet a viszonylag magas bérszínvonalra, amely a csatlakozás után tovább emelkedhet, ami az ország versenyképességének további romlását eredményezheti. A tagságból eredő kötelezettségek (intézményépítés, környezetvédelmi normák átvétele) teljesítése, továbbá a közlekedési infrastruktúra javítása a GDP 1–1,5 százalékával terheli a költségvetést.

Az EIU 315 nemzetközi cégvezetőt kérdezett arra vonatkozólag, mely város lesz a régió üzleti központja. A válaszadók elsöprő többséggel tették Prágát az első helyre (41%), a másodikon Varsó (28) áll, míg a megkérdezett 23 százaléka vélte úgy, hogy Budapest válik a régió üzleti központjává.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!