Októberben meglehetősen sok támadás érte, amikor felvállalva a népszerűtlen intézkedéseket, reformcsomagját a Budnestag elő terjesztette. Ennek során többek között a munkanélküli segélyek csökkentéséről döntött a törvényhozás. Problémát jelent, hogy csak a német alsóház szavazta meg a törvényeket, míg a felsőház továbbra sem döntött.
Súlyosbítja a helyzetet, hogy a Bundesrat eddig megvétózta a 15,5 milliárd eurós adócsökkentési terveket, illetve az új munkaügyi szabályozásra vonatkozó szociáldemokrata elképzeléseket is. A szakemberek szerint komoly kérdés, hogy a politika a gazdaság mellé álljon annak talpraállítása során. Amennyiben az államháztartási reformokat nem sikerül végrehajtani, akkor könnyen előfordulhat, hogy a német gazdaság és általa az EU-é is ismét recesszióközeli helyzetbe kerül.
Talpra állhatnak az európai óriások
A magyar gazdasági szereplők számára legfontosabb felvevőpiacnak számító Európai Uniós piac újra növekedés útjára léphetm köszönhetően annak, hogy a német, a francia és az olasz gazdaság is növekedésről számolt be.