Sikerült az innovációs járulék kérdésében kompromisszumos megállapodást kötni a kormányzattal. Az idei költségvetési tárgyalások sok negatív tapasztalata után ezt a második pozitív eredményként értékeli a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ), miután az osztalékadó tervezett 20-ról 25 százalékra való emelése nem valósult meg - közölte Vadász Péter, a MGYOSZ alelnöke.
Szekeres Imre, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára az MTI-nek elmondta, a kormány többek között elfogadta az MGYOSZ azon javaslatát, hogy a cégek által végzett kutatás-fejlesztési tevékenység költségei levonhatók legyenek a társaság járulékfizetési kötelezettségéből.
A politikai államtitkár közölte: a kisvállalkozások a nettó árbevétel egy ezrelékét, a közepes és nagy cégek két ezrelékét fizetik be az innovációs alapba, amelyet az állam ugyanakkora összeggel egészít ki, így 2004-ben több mint 40 milliárd forint áll majd rendelkezésre e célra. Szekeres Imre utalt arra, hogy a mikrovállalkozások mentesülnek az innovációs járulék fizetése alól.
Kapcsolódó anyag
Akik nemet mondtak az innováció adóztatásra
Támogatják az innovációt
A kormány megállapodott a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségével (MGYOSZ), hogy támogatni fog több, az innovációs alapról szóló törvénytervezethez benyújtott kapcsolódó módosító indítványt, amelyek a vállalkozások versenyképességét segítik elő.