2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az Egyesült Államok volt 2007-ben is a világ "legleleményesebb" országa, onnan nyújtották be a legtöbb szabadalmat a Szellemi Tulajdon Világszervezetéhez (WIPO).

Rekord számú, a megelőző évhez képest 4,7 százalékkal több, összesen 156 ezer nemzetközi szabadalmat jelentettek be a WIPO-nál. Ennek egyharmada, 52 ezer kérelem az Egyesült Államokból érkezett. Amerikát a rangsorban Japán, Németország, Dél-Korea, Franciaország, Nagy-Britannia és Kína követi.

A korábbi években megfigyelt folyamat tavaly is folytatódott: a világon az innovációs tevékenységek súlypontja Északkelet-Ázsiába helyeződik át. Japán, Dél-Korea és Kína a benyújtott szabadalmak 26 százalékát képviselte.

Dél-Koreában és Kínában kiemelkedően nagy, 18,8, illetve 38 százalékban növekedett a szabadalmak száma. Előbbi Franciaországot megelőzve került a negyedik helyre, utóbbi Hollandiát szorította lejjebb a hetedik helyről. Kína teljesítménye különösen figyelemre méltó: az utóbbi három évben 43, 58 és 38 százalékos növekményt rögzítettek. Magyarországról tavaly 160 szabadalmat jelentettek be, a 2006-os 145 és a 2005-ös 160 után.

A cégek rangsorát 2100 szabadalommal a japán Matsushita vezeti, amely a 2002 óta élenjáró holland Philipset taszította le a csúcsról. Mindkét vállalatóriás az elektronikai ágazatban működik, mint ahogy a harmadik helyezett német Siemens is. A vezető húsz vállalatból hat-hat amerikai, illetve japán, három német. A legtöbb újítást benyújtó cégek között volt a német Bosch, a japán Toyota, valamint az amerikai Qualcomm, Microsoft, Motorola és a finn Nokia.

Az ENSZ szakosított szervezeteként működő WIPO jelentése szerint a legtöbb szabadalmat a telekommunikáció, az információtechnológia és a gyógyszeripar területén nyújtották be. A szabadalmi beadványok egyre nagyobb hányadát elektronikus úton juttatják el a szervezethez, ami meggyorsítja a technológia újítások átfutási idejét.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!