"A vállalat kapacitása a tavalyi 1,8 milliárd egységről idén 2,8 milliárdra nő, ami 55 százalékos emelkedést jelent. További beruházásokkal a kapacitás elérheti a 6 milliárd egységet" - fogalmazott Wolfgang Niestroj vezérigazgató a vállalat péntek délelőtt tartott sajtótájékoztatóján. A cég az idei évben mintegy 850 millió forintot ruház be fejlesztésekre. A gyár nagyobb átépítésére nincs szükség, mivel ott még adódtak kiaknázatlan lehetőségek. Így mindössze a szaniter helyiségeket és az üzemi étkezdét kell bővíteni, hogy az immár 4 műszak hatékonyan üzemelhessen. "A termelés növeléséhez eddig 30 dolgozót vett fel a cég, a további felvétel a kapacitás függvénye lesz" - mondta Niestroj.
A jövőre vonatkozó tervekkel kapcsolatban Niestroj elmondta, idén mintegy 3 százalékos árbevétel-növekedéssel terveznek, ami a tavalyi eredmények tükrében nagy bizakodásra vall. 2005-ben ugyanis mind a hazai, mind az osztrák piacon csökkent az árbevétel. A magyar helyzetet a vezető az olyan tejipari nagyvállalatok gondjaival magyarázta, mint a Sole-Mizo, illetve az eladásra került Parmalat.
"Feltehetőleg csak a szerződések aláírásáig jutunk az idén, új gépsorok telepítésére, illetve gyártásra nem kerül sor" - mondta el az mfor.hu-nak Kampós Jenő, a magyarországi értékesítésért felelős key account igazgatója arra a kérdésre, milyen új termékek jelenhetnek meg a hazai piacon. Újabb csomagolásra azonban csak őszig kell várni, ekkor kerül a boltok polcaira a palack és a doboz nyújtotta előnyöket ötvöző új, egy literes tejes kiszerelés. Egy másik új csomagolást is bemutatott a cég a nemrégiben zajlott kölni élelmiszeripari kiállításon, ám ez nem kerül a hazai boltokba. "A magyar piacon inkább a tejipari szektort, a brandek iránti bizalmat kell erősíteni" - magyarázta Niestroj az mfor.hu-nak.
A környezetvédelmi aggályokkal kapcsolatban az ügyvezető elmondta, az 1990-es években Németországban be akarták tiltani az üdítős és tejes dobozokat. Ám a szelektív gyűjtés és újrahasznosítás, valamint az ezt követő elemzések még a legzöldebbeket is meggyőzték arról, hogy a rendszer működhet. "Magyarországon együtt tevékenykednek a csomagolóanyag-ipar konkurensei, hogy megoldják a gyűjtést. Az IKSZ (Italos Karton Környezetvédelmi Szolgáltató Egyesülés) egyesület pontosan ezért alakult" - mondta el az mfor.hu kérdésére Beatrix Gössl, kommunikációs és környezetvédelmi igazgató. Hozzátette: "a jövőben az újrahasznosítás is a korábbi németországi egységből Ausztriába kerül, így a szállítási költségek is jelentősen csökkennek."
Istvánko Viktória