2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Egy friss közvéleménykutatás szerint jobban aggasztja a magyarokat a pénzromlás, mint a járvány. És még csak nem is ezek a fő gondjaink.

Az Ipsos minden hónapban világszerte körülbelül 20 ezer embert kérdez meg arról, milyen ügyek aggasztják őket. A What Worries the World kutatássorozat Magyarországon is érdekes eredményeket hozott.

Összességében elmondható, hogy a világon a legtöbb embert januárban a pandémia aggasztotta, 35 százalékuk jelölte meg ezt a legsúlyosabb problémái között. Az infláció problémája a hetedik helyre került globális szinten januárban (a vizsgált 28 ország ötödében a legfőbb veszélyek közt említették).

Magyarországon viszont fordított a helyzet: előrébb található a félelmek sorában a pénzromlás, mint a világjárvány (előbbit 26 százalék, utóbbit 23 százalék említette). Ám ezzel sem kerülhettek fel a dobogó legfelsőbb fokaira.

Hazánkban ugyanis a legtöbben, a megkérdezettek 48 százaléka a korrupciót említette meg, ez azt jelenti, hogy a világon csak három vizsgált országban tartják ezt a jelenséget aggasztóbbnak, mint itthon: Dél-Afrikában, Peruban és Malajziában. Nagyon sok magyart tölt el aggodalommal a szegénység és a társadalmi egyenlőtlenség is, ezt a válaszadók 38 százaléka említette meg, ebben a rangsorban pedig csak Oroszország, Brazília, Kolumbia, Törökország és Chile áll hazánk előtt.

Az Ipsos kutatásából az is kiderül, hogy nem változott a lakosság személyes védekezése a járvánnyal szemben, a korábbi adatokhoz hasonlóan most is ötből négy magyar nyilatkozta, hogy legalább alkalomszerűen visel szájmaszkot, 66 százalékunk pedig fenntartja a gyakori kézmosás gyakorlatát.

Ami a korlátozások feloldását illeti, a magyarok többsége márciusi, vagy későbbi időpontot valószínűsít, ugyanakkor az Ipsos Covid-19 kutatássorozatának történetében soha nem mért magasságban van a bizonytalanok (26%), és azok aránya, akik szerint már soha nem tér vissza a teljes szabadság (28%). 

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!