A színvonalasabb élet színvonalasabb munkát eredményez, vélik a Reed Accountancy / Accountancy Age 'Big Question' kutatásban megkérdezett üzletemberek, akik szerint a munkaadók nem törődnek eleget a dolgozók hogylétével.
A menedzserek négyötöde egyetért azzal az állítással, hogy többet kellene törődni az alkalmazottak életminőségével. A többség szerint itt az ideje, hogy a vezetők a gyakorlatban is kipróbálják, hogy az elégedett munkavállalók jobb teljesítményre késztethetők. Azok a szakemberek, akiknek munkahelye minőségi életvitelt tesz lehetővé, szívesebben maradnak meg az adott cégnél, és követik a kitűzött célokat.
[ajanlo=62][igazitas=left/]Nemcsak az anyagi juttatásokkal lehet motiválni az alkalmazottakat, az életminőséget az olyan lehetőségek is javítják, mint a rugalmas munkaidő biztosítása, vagy az egészséges életvitel támogatása például sportolási lehetőségekkel, vagy különböző bónuszokkal.
John Buckley, a Sauter Automation pénzügyi igazgatója szerint az ilyen lépések olyan befektetésnek tekinthetők, melyek hatása hosszú távon mutatkozik meg. A cégek hajlamosak a lehető legszűkebbre szabni a költségvetésüket, de ha a hangulatjavító intézkedéseken spórolnak, az jelentkezik a munkahelyi légkör, és a dolgozók moráljának romlásában.
Bár a legtöbb munkáltató elviekben tisztában van azzal, hogy érdemes lenne minél többet tennie az alkalmazottak életminőségének javításáért, a valós lépések és az ezzel járó anyagi befektetések általában elmaradnak.
(Menedzsment Fórum)
A boldog alkalmazott jobban dolgozik
A színvonalasabb élet színvonalasabb munkát eredményez, vélik a Reed Accountancy / Accountancy Age Big Question kutatásban megkérdezett üzletemberek, akik szerint a munkaadók nem törődnek eleget a dolgozók hogylétével.