3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Idén az első félévben jóval az infláció alatt növekedett a hazai reklámpiac 2006 első félévéhez képest a TNS Media Intelligence szerint.

Abban, hogy a bővülés listaáron mindössze 2,9 százalékos lett, a reklámpiacon kívül eső gazdasági okok és közvetlen reklámpiaci tényezők egyaránt közrejátszottak. Az utóbbiak között kell megemlíteni a médiatervek folyamatos átstrukturálódását, aminek következményeként a költségek csökkenése elsősorban abból ered, hogy a két országos kereskedelmi csatornát egyre kevesebb esetben használják párhuzamosan, a jóval olcsóbb kábeltelevíziók szerepe pedig egyre több kampányban felértékelődik.

Ugyancsak a reklámpiaci tényezők között játszik szerepet a listaárak újraértékelése, amiben a TV2 járt elöl.

2007 első félévében a tíz legnagyobb hirdető közül négy választotta a reklámköltések csökkentésének stratégiáját és hat tartott ki a korábbi trendnek inkább megfelelő költségnövelés mellett.

A 2006 első félévéhez képest hozzávetőleg 7 és fél milliárd forintos listaáras többlet akár hét hirdető jóvoltából is összejöhetett volna, ha a többiek pont ugyanannyit áldoztak volna reklámkommunikációra, mint egy évvel korábban. A kiadásaikat 1 milliárd forint felett vagy valamivel az alatt emelő hirdetők sorában az OTP-t, a Budapest Bankot, a Friesland Hungáriát, a Porsche Hungariát, a Vodafone-t, az UniCredit (korábban HVB) Bankot és az Unilevert találjuk. A nagyok közül az ellentétes végleten fél-másfél milliárd forint közötti csökkentéssel a Procter & Gamble, a T-Com, a Dreher, a Reckitt Benckiser és több gyógyszergyártó, köztük a Whitehall, a Pfizer és a Bayer szerepel.

A piaci kategóriák reklámköltési rangsorában az első helyen a gépjárművek, a másodikon a bankok, a harmadikon a gyógyhatású készítmények állnak. Míg azonban az első két kategóriára a piaci szereplők fokozódó reklámaktivitása volt jellemző, addig a gyógyhatású készítményeknél a TNS Media Intelligence összességében a ráfordítások enyhe visszaesését regisztrálta. Költésének nagysága és növelése tekintetében a gépjármű kategóriában a Porsche, a bankoknál az OTP emelkedik ki. A gyógyhatású készítményeknél a legnagyobb költéscsökkentés a Whitehallnál tapasztalható.

A hirdetők közül az Unilever és a Procter & Gamble által uralt FMCG piacon (Élelmiszer, Ital, Szépségápolás, Háztartási cikkek) reklámozásra ebben a félévben 4,3 százalékkal költöttek többet a cégek, mint tavaly január és június között. A végeredményhez az Unilever 9,1 százalékos költségnöveléssel, a Procter & Gamble pedig 17,7 százalékos költségcsökkentéssel járult hozzá.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!