Még tavaly kereste meg a CEU Business School Kóka Jánost azzal a tervvel, hogy támogassa a minisztérium egy diák képzését az iskola kétéves Executive MBA programjában. Állami oldalról a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium, valamint az Oktatási Minisztérium vesz részt a szerencsés hallgató tanulmányainak finanszírozásában, míg a vállalati szférát a Demján Sándor nevével fémjelzett alapítvány és azon a végzős diákok képviselik, akik fontosnak tartják a program minél nagyobb körű népszerűsítését.
"Nem váltja meg a gazdaságot, ha egy embert támogatunk, de remélhetőleg katalizátor-hatást váltunk ki, mely követendő példa lehet mások számára is" - fogalmazott dr. Eszes Gábor, a GKM miniszteri biztosa. Hozzátette: erős és életképes kis- és középvállalkozói rétegre van szükség a nagyvállalatok mellett, melyhez oktatni kell a tömegeket. A fokozódó nemzetközi versenyben reménytelen az olcsóságra alapozni, ezért nagy hozzáadott értékre, tudásra van szükség, hogy gazdaságilag fontos tényezővé maradjon az ország. A biztos elmondta, ugyan kicsit lejáratott a PPP-rendszer Magyarországon, ennek ellenére szorosan együtt kell működni a piac szereplőivel.
"Nem tudok róla, hogy hasonló kezdeményezés lenne hazánkban, vagy a világon" - fogalmazott dr. Findrik Mária, az Executive MBA program vezetője, aki az mfor.hu kérdésére elmondta, nagy lelkesedéssel fogadták a pályázatot az Egyesült Államokban is. Az USA-ban örültek, hogy az ország nem a borsos tandíj felett kesereg, hanem megpróbál megoldást találni annak finanszírozására.
A 48 ezer eurós képzés költségének nagy részét - 42 ezer eurót - a szponzorok biztosítják, a kiválasztott hallgatónak vagy vállalatának önrészként a költségek egy nyolcadát, 6 ezer eurót kell vállalnia.
[ajanlo=1287][igazitas=right/]A kiválasztás során a pályázóknak többek közt esszét kell írniuk arról, hogy milyen lehetőségeket látnak Magyarország, illetve saját vállalkozásuk versenyképességének javítására. A bírálat során figyelembe veszik eddigi szakmai pályafutásukat is (a részletes pályázati feltételek hozzáférhetők a www.ceubusiness.com/palyazat.php címen). Az április elsejei leadási határidőt követően a CEU Business School, a szponzorok, a Menedzserek Országos Szövetsége, valamint a magyar gazdasági újságírás jeles képviselőiből álló zsűri személyesen hallgatja meg a legjobbakat.
A kurzuson a magyarországi üzleti élet számos vezetője részt vett. A CEU Business School hallgatója volt többek közt Winkler János, a T-Mobile vezérigazgatója, Czakó Ferenc, a Synergon ügyvezető igazgatója és Inzelt Péter az MTA SZTAKI igazgatója, a képzés hallgatója jelenleg Kurucz Pál, a Vista Utazási Irodák ügyvezető igazgatója és Pandurics Anett, a Posta Biztosító vezérigazgatója is. Ugyancsak hallgatója volt a kurzusnak Jambrik Mihály, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium közigazgatási államtitkára, aki a sajtótájékoztatón saját tapasztalatait is megosztotta a közönséggel.
Ahogy arról a Menedzsment Fórum korábban beszámolt, a CEU Business School programját a világ legerősebb képzései között tartják számon. A Financial Times 2005. október 24-én jelentette meg a világ összes Executive MBA kurzusát értékelő rangsorát, melyen a CEU Business School programja a kelet-közép-európai üzleti iskolák közül az első helyen szerepel.
Istvánko Viktória