3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Három minisztérium, a Demján Sándor Alapítvány és a CEU Business School végzett hallgatói is részt vállalnak abból a most induló ösztöndíjpályázatból, melynek nyertese részt vehet az iskola Executive MBA (IMM) képzésén. Mfor.hu tudósítás.

Még tavaly kereste meg a CEU Business School Kóka Jánost azzal a tervvel, hogy támogassa a minisztérium egy diák képzését az iskola kétéves Executive MBA programjában. Állami oldalról a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium, valamint az Oktatási Minisztérium vesz részt a szerencsés hallgató tanulmányainak finanszírozásában, míg a vállalati szférát a Demján Sándor nevével fémjelzett alapítvány és azon a végzős diákok képviselik, akik fontosnak tartják a program minél nagyobb körű népszerűsítését.

"Nem váltja meg a gazdaságot, ha egy embert támogatunk, de remélhetőleg katalizátor-hatást váltunk ki, mely követendő példa lehet mások számára is" - fogalmazott dr. Eszes Gábor, a GKM miniszteri biztosa. Hozzátette: erős és életképes kis- és középvállalkozói rétegre van szükség a nagyvállalatok mellett, melyhez oktatni kell a tömegeket. A fokozódó nemzetközi versenyben reménytelen az olcsóságra alapozni, ezért nagy hozzáadott értékre, tudásra van szükség, hogy gazdaságilag fontos tényezővé maradjon az ország. A biztos elmondta, ugyan kicsit lejáratott a PPP-rendszer Magyarországon, ennek ellenére szorosan együtt kell működni a piac szereplőivel.

"Nem tudok róla, hogy hasonló kezdeményezés lenne hazánkban, vagy a világon" - fogalmazott dr. Findrik Mária, az Executive MBA program vezetője, aki az mfor.hu kérdésére elmondta, nagy lelkesedéssel fogadták a pályázatot az Egyesült Államokban is. Az USA-ban örültek, hogy az ország nem a borsos tandíj felett kesereg, hanem megpróbál megoldást találni annak finanszírozására.

A 48 ezer eurós képzés költségének nagy részét - 42 ezer eurót - a szponzorok biztosítják, a kiválasztott hallgatónak vagy vállalatának önrészként a költségek egy nyolcadát, 6 ezer eurót kell vállalnia.

[ajanlo=1287][igazitas=right/]A kiválasztás során a pályázóknak többek közt esszét kell írniuk arról, hogy milyen lehetőségeket látnak Magyarország, illetve saját vállalkozásuk versenyképességének javítására. A bírálat során figyelembe veszik eddigi szakmai pályafutásukat is (a részletes pályázati feltételek hozzáférhetők a www.ceubusiness.com/palyazat.php címen). Az április elsejei leadási határidőt követően a CEU Business School, a szponzorok, a Menedzserek Országos Szövetsége, valamint a magyar gazdasági újságírás jeles képviselőiből álló zsűri személyesen hallgatja meg a legjobbakat.

A kurzuson a magyarországi üzleti élet számos vezetője részt vett. A CEU Business School hallgatója volt többek közt Winkler János, a T-Mobile vezérigazgatója, Czakó Ferenc, a Synergon ügyvezető igazgatója és Inzelt Péter az MTA SZTAKI igazgatója, a képzés hallgatója jelenleg Kurucz Pál, a Vista Utazási Irodák ügyvezető igazgatója és Pandurics Anett, a Posta Biztosító vezérigazgatója is. Ugyancsak hallgatója volt a kurzusnak Jambrik Mihály, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium közigazgatási államtitkára, aki a sajtótájékoztatón saját tapasztalatait is megosztotta a közönséggel.

Ahogy arról a Menedzsment Fórum korábban beszámolt, a CEU Business School programját a világ legerősebb képzései között tartják számon. A Financial Times 2005. október 24-én jelentette meg a világ összes Executive MBA kurzusát értékelő rangsorát, melyen a CEU Business School programja a kelet-közép-európai üzleti iskolák közül az első helyen szerepel.

Istvánko Viktória

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!