A bevásárlóközpontban 140-150 üzlethelyiséget alakítanak ki, s a bérlők között lesznek olyan - elsősorban női és férfi ruházati cikkekkel kereskedő - cégek, amelyek még nincsenek jelen Magyarországon - mondta el a szakember a beruházáshoz kapcsolódó településrendezési szerződés aláírásakor.
Az ügyvezető hangsúlyozta, hogy a kereskedelmi létesítmény építésének előkészítése 2007 elején kezdődött el. Már az összes, a beruházáshoz kapcsolódó ingatlan-adásvételi szerződést megkötötték, s bízik benne, hogy tavaszra a szükséges engedélyeket is beszerzik, így a kivitelezés az év közepén elkezdődhet.
A tervek szerint a bevásárlóközpont 2010 októberében nyílhat meg, de elképzelhető, hogy a kivitelezés befejezése átcsúszik 2011 tavaszára - tudatta Christoph Augustin.
Botka László polgármester közölte, a beruházás ezer új kereskedelmi munkahelyet teremt a városban.
Az építtető cég az önkormányzattal kötött településrendezési szerződésben közel 500 millió forintnyi, a beruházáshoz kötődő fejlesztést vállalt. Ez a környező utcák felújítását, járda- és kerékpárút építéseket, az elektromos és távközlési vezetékek kiváltását, a közvilágítás és a környékbeli trolibusz vezetékek átalakítását és egy új közpark kialakítását jelenti - ismertette a megállapodás részleteit a polgármester.
Botka László kiemelte, hogy az elmúlt néhány évben az önkormányzat minden nagyobb szegedi kereskedelmi létesítmény beruházójával hasonló szerződést kötött. A kilencvenes évek közepén épült ugyanis úgy bevásárlóközpont Szegeden, hogy nem teremtették meg a környéken a közlekedés feltételeit, és a problémákat később több százmillió forintból, az adófizetők pénzéből kellett megoldani.
MTI/ Menedzsment Fórum