2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított februári értéke 51,2 százalék, ami a januárihoz képest 2,4 százalékponttal kisebb ütemű növekedést mutat - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

Az MLBKT jelentése szerint a februári lassuló növekedés hátterében az új megrendelések növekedésének jelentős csökkenése áll. Ezzel párhuzamosan csökkenő ütemben nőtt a beszerzési mennyiség és a termelés is. Tavaly februárban a BMI értéke 45,1 százalék volt, januárban pedig 48,4 százalékot tett ki.

Bár a BMI növekedésének üteme lassult az idén februárban az előző hónaphoz képest, ez továbbra is kedvezőnek tekinthető összehasonlítva az előző három év azonos havi indexértékeivel, amik rendre kisebb értékeket mutatnak.

A feldolgozóipar január-februári átlagos teljesítménye, ami 52,4 százalék volt, az elmúlt három év legnagyobb időszaki növekedését jelzi. A felmérés részindexei kedvezőbben alakulnak, mint az előző év azonos hónapjában.

A februári felmérés eredményei szerint az export index jelzi a legnagyobb bővülést, az index értéke 60,1 százalék februárban. Ennek növekedési üteme 1,7 százalékponttal nőtt januárhoz képest. Az import indexe is, amelynek értéke 52,3 százalék, jobban nőtt, mint egy hónappal korábban, de növekedése kisebb ütemű, mint az exporté, így továbbra is kedvező külpiaci tendencia érvényesül a feldolgozóiparban.

Az előző hónaphoz képest gyorsult és 56,3 százalékot tett ki a beszerzési árak növekedése. Az index kisebb növekedést jelez, mint az előző három év februári hónapjaiban átlagosan, ami 57,6 százalék volt.

Hét hónap után először gyorsul a szállítási átfutási idő index, értéke 50,5 százalék. A javulás azonban kisebb, mint egy évvel korábban, amikor 50,9 százalék volt.

A késztermékkészletek indexe 49,2 százalék, ez továbbra is csökkenést mutat, de a vásárolt készletek állománya nőtt az előző hónaphoz képest, az index értéke 51 százalékot tett ki.

Kisebb ütemben csökkent viszont a foglalkoztatottak száma, mint januárban, februári értéke 48,9 százalék. A visszaesés kisebb, mint az előző három év azonos hónapjaiban mért értékek. Az alkalmazotti létszám a textiliparban és a kohászatban nőtt jelentősen február hónapban.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!