2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A New York-i Tőzsde (NYSE) vezetője körül kirobbant botrány után új vezetőként egy bankvezért választottak. A Budapesti Értéktőzsdén, amely jóval kisebb, - ám mégis csak a miénk, - esetén is volt már bankár vezetőre példa. Sőt két esetben a tőzsdeelnöki pozíciót betöltő személy a pénzügyminiszterségbe is belekóstolt.

A BÉT elnökeinek rövid listáját böngészve láthatjuk, hogy ugyan a tőzsde megbecsültsége a politika és a társadalom szemszögéből erősen vitatott, ugyanakkor az annak élére kinevezettek mindannyian a legkiválóbb szakemberek közül kerültek ki. A két legismertebb Bokros Lajos és Járai Zsigmond is komoly szakmai pályát járt be, amelyet a pénzügyi körökben általában elismernek, noha a politikusok gyakran szitokszóként használják nevüket.

A közgazdász Bokros Lajos 1980 és 1986 között a Pénzügykutató Intézetben kezdte pályafutását, tudományos segédmunkatársként, 1987-ig tudományos osztályvezetőként. A Magyar Nemzeti Bank közgazdasági főosztályvezető-helyettese volt 1987 és 1989 között, majd ugyancsak a jegybankban ügyvezető igazgató 1991-ig. Ezzel párhuzamosan, 1990-1991-ben az Állami Vagyonügynökség igazgatósági tagja, 1990 és 1995 között a Budapesti Értéktőzsde elnöke. Kinevezik a Budapest Bank Rt. elnök-vezérigazgatójának, 1991 és 1995 között ebben a tisztségben dolgozik, itt kapja pénzügyminiszteri kinevezését. A tárca éléről 1996 elején távozik, ezt követően kéri fel a Világbank a térséggel foglalkozó igazgatósága vezetésére.

Ami Járai Zsigmond pályafutását illeti 1988-89 között a Budapest Bank vezérigazgató-helyettese, illetve a tőzsde elődjeként létrejött Értékpapír Kereskedelmi Megállapodás elnöke. 1989-1990 között a Németh-kormány pénzügyminiszter-helyettese. 1990-1992 között a James Capel tanácsadó cég kelet-európai igazgatója. 1995-1998 között a Magyar Hitel Bank, illetve a privatizáció után az ABN-AMRO Bank Rt. vezérigazgatója. 1996-1998 között a Budapesti Értéktőzsde elnöke. Járai Zsigmond 1998-tól pénzügyminiszter. Az MNB-nél 2001. március 2-án lépett hivatalba.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!